Z Peru w rocznicę urodzin bł. Edmunda
18 listopada, 2022

14 listopada w naszej wspólnocie parafialnej w Tacna obchodziliśmy 208. rocznicę urodzin Założyciela naszego Zgromadzenia i znanego już w tym lokalnym środowisku błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. W Ameryce Południowej dzień urodzin jest bardzo ważny –  dlatego sami czciciele Błogosławionego zatroszczyli się o wszystko.

Przygotowaniem do tej uroczystości było Triduum, podczas którego członkowie grupy „Pomoc braterska” wraz z członkami grupy „Rodzina bł. Edmunda” przewodniczyli modlitwie różańcowej przed rozpoczęciem liturgii Mszy św. W sam dzień urodzin była sprawowana uroczysta Eucharystia, podczas której ksiądz proboszcz podkreślił otwarcie się naszego Założyciela na potrzeby bliźniego, szczególnie na dzieci, ubogich i chorych. Zaznaczył, że to dzieło jest kontynuowane przez siostry, ale też przez osoby świeckie, które w duchu Błogosławionego służą najbardziej potrzebującym.

Po Mszy św. było spotkanie w salce; obowiązkowo musiał być tort, przygotowany przez członkinie grupy oraz „happy birthday” odśpiewane przez wszystkich obecnych, którzy byli poczęstowani pysznym, gorącym kakao, drożdżówkami i oczywiście tortem.

Po zakończeniu świętowania przy kościele, przeszliśmy do naszego domu. Tam spotkały się dwie grupy, których łączy jeden duch bł. Edmunda. Wspominaliśmy o tym, jak Edmund przeżywał swoje rocznice urodzin i co dla niego było najważniejsze. Przywoływaliśmy też te nasze siostry, które od samego początku towarzyszyły grupom. Były łzy wzruszenia, ale i radość oraz serdeczne uśmiechy.

Razem dziękowaliśmy Bogu za wielkiego człowieka, jakim jest Edmund Bojanowski i za to, że Opatrzność Boża pozwoliła nam poznać tę postać.

s. M. Wiesława Longosz (Tacna- PERU)

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności