Z kolędą u Seniorów w Nowej Hucie
30 stycznia, 2023

W sobotnie popołudnie 21.01.2023 roku nasza Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego wybrała się do Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Hucie, by w gronie Seniorów świętować Dzień Babci i Dziadka, oraz wspólnie kolędować. Przewodnikiem dla nas była Święta Rodzina wraz z małym Jezusem, wprawdzie nasz szybko podrósł , bo miał już 3 i pół roku. Aby podkreślić ludowy charakter spotkania, wybrała sie z nami miejscowa Gospodyni z pobliskiej Mogiły w stroju regionalnym.  Po odśpiewaniu wspólnie kolędy nasza mentorka złożyła życzenia babciom i dziadkom, po czym Jezus wręczał wszystkim seniorom drobne, witaminowe upominki.  To  dla małego Jezusa pierwsze publiczne wystąpienie, więc Maryja z Św. Józefem wiernie  Go wspierali w tym ważnym zadaniu.  Ponieważ Jezus przybył z daleka, więc chcieliśmy również Jemu złożyć dary. Otrzymał pełny kosz podarunków: a była tam, osełka masełka, najlepszy twarożek z Piątnicy, butelka soku malinowego na zdrowie, duża cytryna, troszkę słodkości, chałeczka, aby w drodze nie ustał.

Naszemu kolędowaniu towarzyszyła  s. M Katarzyna Dudko przygrywając na gitarze.  Oczywiście tak serdeczne przyjęcie nam sie nawet nie śniło, a to dzięki s. M. Janie Wodzień i zespołowi charytatywnemu. Był przygotowany ciepły i smaczny posiłek, stoły zastawione ciastami. Seniorzy wykazali się dużą inicjatywą i talentem. Przedstawili scenkę z życia oraz  zaśpiewali  piosenkę, którą sami ułożyli. Wspólne kolędowanie i świętowanie Dnia Babci i Dziadka przebiegało w radosnej i miłej atmosferze. Na koniec jedna z seniorek przemówiła do nas, dziękując za wspólnie spędzony czas. My również dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym pięknym spotkaniu, ze wzruszeniem opuszczaliśmy wspólnotę Seniorów w Nowej Hucie.

s. M. Ligia Wlezień

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności