Echo z misji – styczeń 2023
30 stycznia, 2023

Dzień 24 stycznia 2023 był szczególnym dniem dla naszego Wikariatu Misyjnego w Boliwii. Nasza najmłodsza siostra juniorystka s. M. Arminda Terceros Nova odnowiła śluby zakonne  powierzając swe życie Niepokalanej: „Matko mojej ewangelicznej drogi, ucz mnie Twojego „fiat” na każdy przejaw woli Ojca”.

Obrzęd ten był podczas Mszy św. na zakończenie drugiej serii rekolekcji, w których uczestniczyło 15 sióstr wypełniających misję służebniczki w Boliwii i w Peru. Eucharystię celebrował o. Józef Smyksy, redemptorysta, który w tym roku głosi nam rekolekcje. Przeżywamy je w naszym Domu Rekolekcyjnym w Tiquipaya.

s. M. Wiesława Longosz
(Tacna-Peru)

W Boliwii, w rocznicę śmierci, pamiętają o śp. Helenie Kmieć

W Cochabamba, w kościele parafialnym Nuestra Señora de las Gracias y Beato Edmundo Bojanowski (Matki Bożej Łaskawej i bł. Edmunda Bojanowskiego) o. Eduardo Amado Camacho, proboszcz, przewodniczył 24 stycznia 2023 r., Mszy św. sprawowanej w 6. rocznicę tragicznej śmierci śp. Helenki Kmieć.

W okolicznościowej homilii o. Józef Smyksy, redemptorysta, ukazał świadectwo pięknego, oddanego Bogu do końca życia Helenki, wolontariuszki misyjnej i podkreślił, że misja Helenki nadal trwa…

Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy liturgii przeszli do ochronki na chwile modlitwy i zadumy w pokoju, w którym śp. Helena została zamordowana prosząc „naszą Wolontariuszkę” o dalszą opiekę nad ochronką i pomoc w rozwiązywaniu wielu problemów.

Niech Dobry Bóg nam błogosławi i jeśli jest taka Jego Wola niech wkrótce Kościół Święty ogłosi ją błogosławioną.

s. M. Wiesława Longosz
(Tacna-Peru)

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności