Wybrać Życie
05 czerwca, 2021

Czerwiec jest miesiącem, w którym bardziej wpatrujemy się w Serce Jezusa. A czym jest serce? To najważniejszy organ ludzkiego ciała. W znaczeniu biblijnym oznacza wnętrze człowieka. Miejsce, gdzie rodzą się pragnienia i wszelkie decyzje, gdzie człowiek staje w prawdzie przed Bogiem. Jest ono tak ważne i wspaniałe, że sam Bóg o nie zabiega. Również ludzkie serce tęskni za Bogiem, swoim Stworzycielem. Święty Augustyn powiedział: „Niespokojne jest człowiecze serce, dopóki nie spocznie w Tobie”.

W pierwszą sobotę miesiąca, chcę zaprosić Ciebie do oddania swojego serca Jezusowi przez Maryję. Tylko Serce Jezusa daje wytchnienie i schronienie, daje odpoczynek. Na krzyżu Serce Jezusa zostało zranione włócznią i w przedziwny sposób otwarte dla wszystkich, którzy szukają w Nim ucieczki. Najlepszą drogą do Serca Jezusa jest Maryja. Ona uczy nas nieustannie, że tam dochodzi się bez kolejek, bez przepychanek, że wystarczy pragnienie i decyzja, aby naprawdę wybrać Życie, czyli Jej Syna, Jezusa.

Dziś nasze ludzkie serca są często podzielone. Kiedy odchodzimy od wartości przeżywają różne duchowe „arytmie” i naprawdę płaczą. Aby odnowić w nas Boże życie potrzebujemy skruchy i stanięcia w prawdzie, doświadczenia Miłosierdzia i najlepszego Lekarstwa, jakim jest Eucharystia.

Zbliżmy się do Tego Sakramentu Miłości. Może w czerwcu warto poszukać miejsca, gdzie trwa adoracja Najświętszego Sakramentu, aby  każdego dnia choć na chwilę przychodzić do Bożego Serca i czerpać z Niego siły i umocnienie.

 

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności