Miłośnik świętej liturgii, z sercem na dłoni
05 czerwca, 2021

Ojcze Edmundzie jesteś dla mnie przykładem umiłowania liturgii, sakramentów, wspólnej i osobistej modlitwy. Patrząc na Twoje życie odnajduję sens zaangażowania serca w spotkanie z Panem. Przypominasz mi, że jeżeli moje zaangażowanie w pracę, codzienne obowiązki, naukę będzie większe od przeżywanego spotkania z Jezusem w Eucharystii, to będzie to dla mnie znak, że moje życie potrzebuje nawrócenia. Bez umiłowania modlitwy cała reszta będzie pusta. Dlatego Ty, Ojcze, zaczynałeś dzień od Eucharystii, w której przyjmowałeś największy dar – Miłość ofiarną, którą jest sam Jezus, by potem całe twoje życie było ofiarą i prawdziwą służbą. Wiedziałeś, dla kogo się trudzisz, pracujesz, przeżywasz radosne chwile, przekraczasz swoje słabości… Dobrze znałeś Tego, któremu oddałeś całe swoje życie.

            Ojcze Edmundzie, Twoje serce na dłoni było zawsze otwarte na Boga i człowieka. To był najpiękniejszy owoc spotkania z Panem. Każdy miał przystęp do Twojego serca. W prostocie serca spotykałeś się z tymi, z którymi dane Ci było dzielić swoją codzienność: z dziećmi, siostrami, kapłanami, chorymi, ubogimi. Dla każdego, jak prawdziwy Ojciec, otwierałeś swoje serce. W codziennej służbie przezwyciężałeś zmęczenie, umiałeś przebaczać, z pasją przeżywałeś swoje powołanie oraz byłeś zatroskany o dobro drugiego człowieka, a tak naprawdę o cały Kościół.

            Ojcze Edmundzie, chcę abyś mnie prowadził przez moje powołanie. Bądź ze mną w codziennym spotkaniu z Jezusem, w mojej wspólnocie i w zadaniach, które podejmuję. Chcę uczyć się od Ciebie, aby moje konsekrowane serce było coraz bardziej dla Boga i dla ludzi, do których On mnie posyła.

s. M. Klaudia Sochacka

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności