W drodze do ślubów „na całe życie”
28 lipca, 2021

„Cóż oddam Panu, za wszystko co mi wyświadczył?” (Ps 116,12). Te słowa psalmisty mamy na ustach każdego dnia dziękując Panu Bogu za ten niezwykły czas naszego bezpośredniego przygotowania do złożenia profesji wieczystej, zwanego w naszym Zgromadzeniu probacją.

Już ponad miesiąc jesteśmy razem z s. Ingą – naszą mistrzynią, czyli siostrą formatorką. Dla nas jest to także czas odkrywania Bożego prowadzenia w różnych miejscach. Zaczęłyśmy od osobistego spotkania z Ojcem Założycielem, bł. Edmundem Bojanowskim. Zwiedzałyśmy te miejsca w Wielkopolsce, w których żył i rozeznawał Boże plany. Dziękowałyśmy Opatrzności za jego Osobę, za charyzmat mu powierzony i nasze Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Dębickich.

Kolejny etap przygotowania przeżywałyśmy u stóp Matki Bożej Tuchowskiej –  podejmowałyśmy refleksję nad łaską powołania do życia konsekrowanego. Razem z Maryją, na nowo odkrywałyśmy dary i tajemnice ślubów zakonnych, które pragniemy złożyć „na całe życie”.

Kolejnym miejscem był Dom Modlitwy u Braci Kapucynów w Zagórzu. Zarówno czas pustyni i samotności w eremie, jak i służba braciom, były dla nas trwaniem w Obecności Bożej oraz lekcją uważności, prostoty i zaufania w sytuacji, o której mówi psalm 23: „Chociażbym chodził ciemną doliną zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną”.

Ostatnie dni spędzałyśmy w naszym domu zakonnym w Zakopanem. Tam, w czasie naszych wspólnych spotkań, pochylałyśmy się nad Ustawami Zgromadzenia, dziękując Bogu za te drogowskazy na drodze do zbawienia. Mogłyśmy także wspólnie wędrować górskimi szklakami i odkrywać Bożą obecność w pięknie tatrzańskiej przyrody i w spotkanym człowieku.

Wdzięczne Bogu za niczym niezasłużony dar powołania i piękno minionych dni, dziękujemy także naszej Drogiej Siostrze Mistrzyni za towarzyszenie nam w tym szczególnym czasie. Słowa „Bóg zapłać” wypowiadamy też za siostrzaną gościnę i otwartość wspólnot, w których dane nam było przeżywać te chwile oraz za wsparcie modlitewne, którego doświadczamy. Prosimy nadal o modlitwę za wspólnotę junioratu, na czas dni odnowy, które będziemy przeżywać w Krościenku nad Dunajcem i na czas rekolekcji, które rozpoczniemy w domu generalnym w Dębicy już 9 sierpnia 2021 r.

s. Magdalena Malinowska

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności