Urodzinowo – nie tylko wirtualnie
19 listopada, 2020

Pomimo istniejących jeszcze restrykcji związanych z pandemią, Rodzina bł.  Edmunda Bojanowskiego z Cochabamba w Boliwii postanowiła wspólnie przeżyć dzień Urodzin bł. Edmunda. W spotkaniu i modlitwie nie mogli uczestniczyć wszyscy członkowie – jedni ze względu na trudności zdrowotne, inni z powodu przeżywanej żałoby po śmierci najbliższych, która dotknęła ich w ostatnim czasie.

Wszyscy członkowie przygotowali się do tego dnia poprzez Triduum, przeżywane wirtualnie, podczas którego rozważano temat Błogosławiony Edmund wielbiciel Eucharystii i sługa ubogich.

W czasie Eucharystii przeżywanej celebrowanej w dniu Urodzin Bł. Edmunda Nancy i Carlos zadeklarowali swoje członkostwo, a pozostali członkowie Rodziny odnowili swoje deklaracje. Po zakończonej liturgii spotkaliśmy się razem przy skromnym stole.

Przez cały czas trwania pandemii Rodzina Bł. Edmunda z Cochabamba nie przerwała swoich spotkań, gdyż wirtualnie wyrażaliśmy naszą wzajemną troskę o siebie i pomoc w przeżywaniu tych trudnych dni pandemii. W trosce o naszą formację wspólnie poszukiwaliśmy możliwości służenia innym w tym czasie, który wymaga od nas nowej wyobraźni służby w miłości.

s. M. Abelina Cárdenas
Cochabamba – Boliwia

 

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności