„Ofiarowana Bogu”
21 listopada, 2020

Dziś wspomnienie liturgiczne Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Bardzo lubię pisać w dniu poświęconym Matce Bożej. Rodzice, święci Joachim i Anna przynieśli Maryję do świątyni i oddali Bogu, przez Którego została wybrana i włączona w historię zbawienia. Ofiarowana Bogu uczy ofiarowania.

Żyjący pod koniec V wieku grecki mistyk modlił się tak: „Pragnę, aby Twoja <Ikona>, Matko Boża, odbijała się stale w zwierciadle duszy i zachowała ją czystą aż po kraniec wieków. Podnoś pochylonych ku ziemi i daj nadzieję tym, którzy uznają i naśladują wieczny wzór piękna”[1]. Maryja powołana, aby służyć, uczy życia w ofiarowaniu.  Ofiarowana Bogu żyła Jego Słowem, które rozważała w sercu, zachowywała, nosiła i pozwoliła, aby przyjęte w serce stało się Ciałem.

 „Ofiarowana Bogu” jest nieustannie jak otwarta Biblia, która może leży na naszych biurkach. Ona pozwalała, aby Bóg czytał Jej życie. Maryja trwając w ofiarowaniu pozostała otwarta na Słowo i żyła świadomością, że w zwoju księgi o mnie napisano /Ps 40,10/. Dla Niej zwój Księgi Słowa Bożego ziemią świętą, po której często stąpała.

Dziś trudno ofiarować siebie komuś. Spotykam osoby, które mają z tym duże trudności, ponieważ boją się oddać siebie w całości. Również takie osoby spotykam, które myślą, że nie mają co ofiarować Bogu, a kiedy słyszą, że przecież mogą oddać siebie, swoje dary, talenty, słabości odchodzą smutni…

Ofiarowując Bogu nieustannie swoje serce, ponawiając „TAK”, jako odpowiedź na łaskę powołania, proszę dziś szczególnie przez wstawiennictwo Maryi za młode kobiety, które Pan zaprasza do naszego Zgromadzenia, aby na wzór Maryi „były jak pusta muszla, otwarta, by ją napełnić darem Słowa Bożego” /I. Gargano/.

 

[1] Cyt.za:G. Ravasi, Oblicza Maryi w Biblii, przeł. B.Żurkowska, Wydawnictwo SALWATOR, Kraków 2010, s.7.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności