Triduum w Tupizie
10 sierpnia, 2021

W ten niezwykły czas, gdy świętujemy narodziny dla nieba bł. Edmunda – naszego Ojca Założyciela – ślemy z dalekiej Tupizy serdeczne pozdrowienia. Dzielimy się tym, jak w Tupizie przeżywałyśmy to wydarzenie.

W naszym kościele parafialnym pw. Matki Bożej Gromnicznej, było triduum przygotowujące nas do tej uroczystości.

Pierwszy dzień był poświęcony rodzinie – s. Edigna miała refleksję tematyczną, a potem modliłyśmy się wezwaniami z Litanii do bł. Edmunda Bojanowskiego za rodziny naszej parafii. Ponadto dzieci z Domu Dziecka przygotowały piękną scenkę z życia rodziny Edmunda.

Drugi dzień nawiązywał do modlitwy – rozważanie przygotowała s. Virginia.

Tematem wiodącym trzeciego dnia był patriotyzm – akurat wtedy, tj. 6 sierpnia, przypadało też Święto Narodowe Boliwii – Dzień Niepodległości. Rozważanie prowadziła s. Rosario, a  naszą modlitwą ogarniałyśmy Boliwię i jej mieszkańców.

Na uroczystość 7 sierpnia razem z dziećmi z Domu Dziecka przygotowałyśmy oprawę liturgiczną Mszy św. i procesję z darami. Miłą niespodzianką dla nas było to, że w modlitwę za wstawiennictwem bł. Edmunda włączyło się bardzo dużo osób. Na koniec liturgii razem uwielbialiśmy Boga za dar osoby Błogosławionego Edmunda oraz za tych wszystkich, którzy ofiarnie wspierają naszą misję modlitwą, cierpieniem i dobrami materialnymi.

s. M. Halina Słąba (Boliwia)

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności