„Światłość w ciemności”
11 maja, 2024

Msza Święta Młodych z cyklu „Światłość w ciemności” stała się dla nas okazją do refleksji nad CHARYZMATEM MUZYKI. Jak co miesiąc tak również w kwietniu spotkaliśmy się na wspólnej Eucharystii, aby doświadczyć żywej obecności Zmartwychwstałego Pana. Tym razem modliliśmy się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy.

Osoby, które posiadają ten charyzmat: grają, nucą, śpiewają – w taki sposób często przeżywają swoją modlitwę. Muzyka inspiruje ich do uwielbienia i dziękczynienia za łaski, których doświadczają. Pomagają innym przez śpiew spotkać się z Bogiem. Charyzmat muzyki potrzebuje ciągłego rozwoju, ponieważ łaska buduje na naturze. Trzeba z nią współpracować, a więc wkładać swój ludzki trud, aby rozwijać swoje talenty. Cieszymy się, że wielu  młodych ludzi uczestniczy we wspólnocie Kościoła angażując się w chóry i schole parafialne. Bogu chwała!

s. M. Klaudia Sochocka

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności