Świąteczne spotkania
28 grudnia, 2023

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, kiedy ciepło betlejemskiego żłóbka rozgrzewa nasze serca, zaprasza do dzielenia się tym ciepłem z innymi. W Wigilię, ten szczególny dzień łamania się białym opłatkiem, Siostry ze wspólnoty w Rudniku nad Sanem udały się na Wigilijne spotkanie do Centrum Caritas. Jak co roku, w tym miejscu zbierają się ubodzy, samotni, opuszczeni, by wspólnie radować się z Narodzenia Pana. Siostry wspólnie z Nimi dzieliły się opłatkiem, spożyły Wigilijny posiłek, co niezmiernie było ważne dla wszystkich, którzy przyszli na to spotkanie. Było również wspólne kolędowanie, jak przypada na polską tradycję 😉.

Natomiast 26 grudnia 2023 r. Siostry udały się do wspólnoty Sióstr od Aniołów w Jeżowym Kameralne, które prowadzą DPS. Spotkanie na Mszy świętej i wspólnym kolędowaniu wywołało na twarzach uczestników niesamowite uśmiechy. Warto dzielić się obecnością z drugim człowiekiem, gdyż taki darowany drugiemu człowiekowi czas, napełnia serce ogromną radością. Przecież taki jest sens chrześcijańskiego świętowania. Dzieci z naszej Ochronki wykonały pierniczki, którymi obdarowani zostali uczestnicy i Siostry z Personelem tego domu. Mały dar a jakże ogromne emocje wdzięczności wywołał u każdego. Oni także własnoręcznie wykonanymi dziełami podzielili się z nami. Wymiana darów duchowych i materialnych – jak bogate są takie spotkania…

s. Dorota Gościńska

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności