Sobotni Blog
08 sierpnia, 2020

Jestem siostra Katarzyna i należę do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej. Od zawsze lubiłam czytać i pisać. Przeczytałam wiele książek i równie wiele napisałam pamiętników, zanim poznałam prawdziwą Księgę – Słowo Boże. Ta Księga zaczęła zmieniać moje myślenie, a tym samym moje życie. Dwadzieścia jeden lat temu, dokładnie 26 sierpnia 1999 r. wstąpiłam do Zgromadzenia. Ta historia trwa i jest codziennie żywą relacją z Bogiem, który mnie zaprosił i jeszcze przed wiekami przeznaczył dla siebie. Lubiłam być wszędzie, a szukając swojego miejsca w świecie znalazłam je w Maryjnym Zgromadzeniu. Oprócz imienia, jakie nadali mi Rodzice noszę również imię „Maria”, a sobota to szczególny dzień, kiedy staram się myśleć o Maryi i zastanawiać się czy w minionym tygodniu umiałam Ją naśladować. Jak się domyślasz mój blog będzie spojrzeniem na świat od strony Maryi – Kobiety Najpiękniejszej, Najczystszej i Najwierniejszej. Pragnę, abyś razem ze mną Ją odkrywał i poznawał, aby ten blog pozwolił nam „zabierać” Maryję do siebie tak, jak to uczynił św. Jan, kiedy Jezus na krzyżu dał mu Maryję za Matkę.

Zaczynamy dziś, 8 sierpnia. Zanim jednak krótkie słowo o dzisiejszym patronie, św. Dominiku, to koniecznie muszę wspomnieć bł. Edmunda Bojanowskiego, bez którego nie było by nas – Służebniczek. Był to świecki katolik, człowiek nietuzinkowy, ogromnego serca, kochający Maryję i ufający Bogu, jak dziecko. Dlatego, gdy z małej społeczności „ochroniarek” powstawało nowe Zgromadzenie dał mu za wzór Maryję Niepokalaną, a siostry nazwał po prostu Służebniczkami. Bł. Edmund otrzymał od Matki Bożej wieki dar. Kiedy miał cztery lata, dzięki wstawiennictwu Maryi – Świętogórskiej Piety, został cudownie uzdrowiony. Nigdy Jej tego nie zapomniał i dlatego całe Jego życie było „Na większą chwałę Bożą i cześć Niepokalanej Dziewicy”.

Wiesz, to niesamowity Przyjaciel… Może również Ty Go poznasz i zgodzisz się, aby Ci towarzyszył w tym dzisiejszym świecie?

A wracając do św. Dominika, to tradycja nam przekazuje, że był pierwszym apostołem różańca. Legenda mówi, że to sama Matka Boża objawiła mu tę modlitwę, jako drogę w walce ze złymi duchami. Dziś św. Dominik i wczorajszy patron bł. Edmund, dają nam pierwszą ważną lekcję: sięgnij po różaniec. Jeśli nie masz, to śmiało, napisz, a dostaniesz go od nas. Ja dziś modląc się na różańcu w Twojej intencji poproszę Maryję, abyśmy umieli Ją zabierać w naszą codzienność.

s.M. Katarzyna Szulc

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności