Sierpniowa walka o trzeźwość
07 sierpnia, 2020

Sierpień – miesiąc abstynencji. Miesiąc wynagradzania Jezusowi za grzechy pijaństwa. Jeden z najgłupszych grzechów, w którym człowiek świadomie i dobrowolnie niszczy samego siebie. Pijaństwo to straszna przepaść śmierci, do której zło strąca codziennie tysiące ludzi. /ks. Edward Staniek, Modlitwa z cierpiącym Chrystusem/.

Jest jednak również wielu takich, którym dzięki łasce Bożej udało się wejść na drogę trzeźwienia i całkowitej abstynencji. Są również tacy, którzy rezygnują ze spożywania alkoholu, a ofiarując swój post Panu Bogu proszą o trzeźwość dla swojego syna, ojca, matki córki itd… Proszą, bo bardzo często doświadczają, że tam gdzie alkohol tam kłótnie i łzy, i tęsknią za pokojem i miłością, jaka jest możliwa tylko w trzeźwym domu. 

W Dębicy też tacy są! A wraz z nimi jest nasza s. Justyna, która towarzyszy im niemal od początku swojego życia zakonnego (a jeden jubileusz ma już za sobą). Spotykają się w każdy poniedziałek. Zwykłe spotkania. Można powiedzieć „bez fajerwerków”. One byłyby tylko zbędnym dodatkiem, bo najważniejszy jest ON – JEZUS. TEN, KTÓRY ICH WYZWOLIŁ! Dębickie spotkania „Krucjaty Wyzwolenia Człowieka”, bo o nich tutaj mowa, to rozważanie Pisma Świętego, dzielenie się świadectwami, modlitwa krzyżem przed Najświętszym Sakramentem i wspólne uczestnictwo w Eucharystii. Są też wyjątkowe spotkania, takie jak Doroczne Rekolekcje Krucjaty oraz Piesza Pielgrzymka do Matki Bożej w Zawadzie.

W tym roku „Krucjatowcy” na pielgrzymi szlak wyruszą już dwudziesty dziewiąty raz!!! Intencja niezmienna od wielu lat: O TRZEŹWOŚĆ! Wyruszają w sobotę, 15 sierpnia o godz. 13.30 z kościoła Św. Jadwigi w Dębicy. W programie pielgrzymki na trasie: Droga Krzyżowa, konferencja, modlitwa, świadectwa, śpiew oraz możliwość podjęcia przyrzeczeń abstynenckich. Msza św. w Zawadzie o godz. 16.30. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Dołączyć może KAŻDY!!! Ze względu na epidemię trzeba się jednak zapisać. Osoby pragnące uczestniczyć w pielgrzymce proszone są o wcześniejsze zgłoszenie swojego uczestnictwa pod numerem 600 086 834 lub na adres e mailowy: parafia.jadwiga@o2.pl do piątku albo na poniedziałkowym spotkaniu Krucjaty. Zaznaczamy jednocześnie, że obowiązują przepisy epidemiologiczne łącznie z maseczkami. W przypadku przekraczającej liczby pielgrzymów ponad 150 osób, pielgrzymka uda się w dwóch osobnych grupach. Na powrót w Zawadzie będą podstawione o godz. 18.00 dodatkowe autobusy MKS do Dębicy.

Wszystko zatem jak widać jest dobrze zorganizowane. Nie pozostaje zatem nic innego jak skorzystać z ich zaproszenia. Niestety – w Polsce chyba każdy zna kogoś, kto nadużywa alkoholu… To z pewnością nie bez znaczenia, że właśnie Ty czytasz ten tekst! Może Dębica daleko i nie możesz wziąć udziału w pielgrzymce. Sierpniową (…chociaż sierpniową) abstynencję można jednak podjąć zawsze i wszędzie! Nie ma wymówek!!!

Przygotowanie „sierpniowych plakatów trzeźwościowych”, takich jak poniżej, również jest inicjatywą „Krucjatowców”. Oni nie zamieniliby nawet najgorszego dnia z czasu abstynencji od alkoholu na najlepszy z czasów „picia”. Oni już wiedzą, że alkohol nic nie daje a wszystko, WSZYSTKO zabiera. Wiedzą to z własnego doświadczenia. Dlatego promują trzeźwość na wszelkie możliwe sposoby. Przyłącz się do nich. Pobierz plakat, roześlij gdzie i komu trzeba! Pomóż im. NAM! #PromujTrzeźwość!

s. Monika Duda

 

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności