SEKRET PIĘKNA MARYI – Nowenna przed Niepokalaną
29 listopada, 2020

Żyjemy w takim czasie, kiedy coraz częściej brakuje prywatności. Kiedy w mediach społecznościowych upubliczniamy większość z naszego życia. Kiedy wszystko staje się jawne, głośne i eksponowane na zewnątrz. W głębi serca pragniemy pokoju i szukamy miejsca, w którym będziemy mogli się zatrzymać, schronić i wyciszyć. Takim miejscem jest z pewnością Niepokalane Serce Maryi.

Rozpoczynamy dzisiaj dziewięciodniową Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do odkrywania duchowych sekretów piękna Maryi. Ta skromna Dziewczyna z Nazaretu, jak pisał w adhortacji Chrystus Vivit Papież Franciszek, stała się najbardziej wpływową kobietą na świecie. Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort w „Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” przekazał nam prawdę, że Maryja jest pewną drogą do świętości i jak sam pisze: jest [Ona] miejscem świętym i najświętszym, gdzie kształtują się święci. (218)

Każdego dnia będziemy odkrywać jeden z sekretów piękna Maryi. Rozpoczniemy krótkim wprowadzeniem, po nim kwadrans osobistej modlitwy zakończony jedną dziesiątką różańca.

Natomiast na zakończenie Nowenny, 8 grudnia, od godziny 12.00 – 13.00 będziemy czuwali w Godzinie Łaski. Objawiając się w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia 1947 roku, włoskiej pielęgniarce Pierinie Gilli, Maryja powiedziała:

„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia”.

 

 

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności