Sekret 1 – WIARA
29 listopada, 2020

Błogosławiona jesteś któraś uwierzyła. Pierwszym sekretem duchowego piękna Maryi jest Jej WIARA. Maryja przez wiarę uobecnia Jezusa we własnym sercu i ucieleśnia w swoim życiu. Wiara Maryi kształtowana była w konkretnej kulturze, w Jej rodzinnym domu. Słuchała Słowa zapowiadającego przyjście Zbawiciela, znała proroctwa i wierzyła, że On wszystkich wyzwoli. Dziś tak bardzo podważana jest nasza wiara. Czynią to nie tylko media, ale konkretni ludzie, a niejednokrotnie nasi bliscy. Uważają, że Boga nie ma, bo tyle zła na świecie, tyle nienawiści, wrogości i cierpienia.

W tym wszystkim staje przed nami Maryja, jako Kobieta pełna Wiary. Nie krzykliwa, ale szczęśliwa, bo uwierzyła.

Czy Jej wiara nie była narażona na trudności? Oczywiście, że była i to niemal na każdym kroku. Uwierzyła, że Bóg posyła do niej Anioła i pomimo pewnego lęku odpowiedziała – „TAK” na Boże wołanie. Uwierzyła Słowu „Pan z Tobą” – i pomimo trudności zawsze pamiętała o tej zapowiedzi Anioła.

Spójrz dziś na swoje życie. Wiara otrzymana w sakramencie chrztu towarzyszy Tobie w całym dotychczasowym życiu. Jaka jest dziś moja wiara w Boga? Jak wyrażam wiarę?

W „Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwik Maria Grignion de Montfort tak pisze o wierze Maryi:

„Najświętsza Dziewica pozwoli ci uczestniczyć w swej wierze, która za Jej ziemskiego życia była większa niż wiara wszystkich patriarchów, proroków, apostołów i świętych. Teraz, królując w niebie, tej wiary nie ma, bo w świetle chwały wszystko widzi w Bogu. Ale za przyzwoleniem Najwyższego nie utraciła jej, wstępując do chwały; zachowała ją i zachowuje w Kościele wojującym dla swych najwierniejszych sług i służebnic. Im więcej, zatem względów zaskarbisz sobie u tej dostojnej Władczyni i wiernej Dziewicy, tym więcej w twym postępowaniu będzie czystej wiary: wiary czystej, co sprawi, że nie będziesz się troszczył o to, co zmysłowe i nadzwyczajne; wiary żywej i ożywianej miłością, dzięki której jedyną pobudką twych czynów będzie czysta miłość; wiary silnej i niewzruszonej jak skała, dzięki której pozostaniesz niezachwiany i niezłomny wśród życiowych burz i zamętu; wiary czynnej i przenikliwej, która jak tajemnicza przepustka da ci dostęp do wszelkich tajemnic Jezusa Chrystusa, do celów ostatecznych człowieka, i do Serca Boga; wiary mężnej, dzięki której bez wahania podejmiesz i doprowadzisz do końca wielkie dzieła dla Boga i dla zbawienia dusz; wiary, co będzie dla ciebie płonącą pochodnią, życiem Bożym, ukrytym skarbem boskiej Mądrości i przepotężną bronią, którą posługiwać się będziesz, by oświecać tych, co są w ciemnościach i w cieniu śmierci; by rozpalać tych, którzy są letni i potrzebują rozżarzonego złota miłości; by dawać życie tym, co umarli przez grzech; by łagodnym a silnym słowem wzruszać serca z kamienia i obalać cedry Libanu; wreszcie, by odeprzeć szatana i wszystkich nieprzyjaciół zbawienia”. (214)

Poślij dziś na cześć Maryi kwiat dobrych myśli w stronę bliźnich.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności