Rozmowy na ważne tematy – WIECZORNICE
28 października, 2021

Błogosławiony Edmund Bojanowski pozostawił po sobie niezwykle bogaty zbiór dokumentów, w których zawarł swój pogląd na wychowanie dzieci, na sprawy społeczne i narodowe. Wczytując się w Dziennik, Notatki i Listy odkrywamy nie tylko bogactwo myśli, ale bardzo ważne przesłania jak rozmawiać by budować, a nie dzielić, jak współpracować nawzajem by jednoczyć wokół dobra, jak odkrywać bogactwo duchowe każdego człowieka. Przykład życia bł. Edmunda pociąga i inspiruje.

Takim impulsem są Wieczornice – spotkania na ważne tematy społeczne. Odbywają się one w Domu Generalnym w Dębicy raz w miesiącu. Celem spotkań jest poruszanie ważnych tematów dotyczących spraw społecznych, życia wspólnotowego w rodzinie, sąsiedztwie, pracy. Podczas spotkania oprócz refleksji ks. dr hab Ireneusza Stolarczyka odbył się koncert uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Dębicy oraz dyskusja na temat wspólnoty jej budowaniu w czasach indywidualizmu.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z ostatniego spotkania poświęconego tematowi wspólnoty:

W listopadzie podejmiemy temat Ojczyzny. W Sumariuszu przygotowanym do beatyfikacji   bł. Edmunda można znaleźć tekst książki „O ustanowieniu Konstytucji 3 Maja 1791”, którą przepisał jego ojciec i jemu samemu zadedykował: „Dedykuję mojemu synowi Edmundowi tę kopię tak ważnego dzieła”. On sam dał synowi działając z wielkim zaangażowaniem dla Ojczyzny. Można stwierdzić, że właśnie w klimacie marzeń o wolnej Polsce dorastał Edmund w swoim domu rodzinnym. Tak kształtował swój światopogląd. Patriotyzm w ujęciu Edmunda Bojanowskiego staje się nie tylko nauczaniem historii i kultury narodowej, ale kompleksowym działaniem, skierowanym na współpracę rodziny i szkoły dla wychowania człowieka ukształtowanego na tradycyjnych wzorcach patriotyczno – religijnych.

Zapraszamy 24 listopada w środę na g. 19.00 by rozmawiać o Ojczyźnie.

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności