„O pięciu kamieniach” w Tuchowie
25 października, 2021

Podczas weekendowego spotkania dla dziewcząt w Tuchowie, w dniach 15-17 października 2021 r. podjęłyśmy refleksję, jak ponownie odkryć w naszym życiu Eucharystię, Różaniec, Słowo Boże, Post i Spowiedź. Inspiracją dla nas stało się zaproszenie Matki Bożej z Medjugorie, zawierające przesłanie tzw. „pięciu kamieni” potrzebnych do codziennej duchowej walki.

Podczas rekolekcji poznawałyśmy biblijną historię króla Dawida. W każdym dniu miałyśmy oprawę Mszy świętej, modliłyśmy się na różańcu, a także nauczyłyśmy się, jak zrobić różaniec dla siebie. To był również czas, gdzie słuchałyśmy i rozważałyśmy Słowo Boże oraz miałyśmy możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Podjęłyśmy także post polegający na tym, aby na pewien czas „odłączyć się” od telefonu. Odkrywając dar pięciu kamieni mogłyśmy doświadczyć radości płynącej z bycia razem, a także długich rozmów i wspólnej zabawy.

Duchowym przewodnikiem był ks. Łukasz Pietrzak, posługujący w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie. Uczestniczkom weekendowego spotkania towarzyszyła s. M. Katarzyna Dulska i s. M. Katarzyna Szulc przy ogromnym wsparciu Sióstr z tuchowskiej wspólnoty wraz z Postulantkami: Anią, Magdą i Anią oraz siostrami Nowicjuszkami: s. Anną i s. Moniką.

Uczestniczkom spotkania dziękujemy za wspólny czas i oczywiście zapraszamy na kolejne spotkanie w listopadzie.

s. M. Katarzyna Szulc

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności