Rok Rodziny w parafii Świętej Anny w KOPENHADZE
24 czerwca, 2021

Jesteśmy młodą rodziną, która nie dawno rozpoczęła wspólne życie w Kopenhadze. Powoli klimatyzujemy się z otoczeniem i nowym środowiskiem, pomogła nam w tym katolicka rodzina polsko/włoska, która opowiedziała nam o Duńskim Stowarzyszeniu Młodych Katolików DUK w parafii św. Anny i zaprosiła nas na spotkanie na łonie natury – piknik, który był zorganizowany na cześć ogłoszonego przez Ojca Świętego Franciszka roku 2021 – Rokiem Rodziny!

Piknik odbył 30. maja w pięknym malowniczym miejscu, na łonie natury, na pięknej łące pełnej kolorów wiosny, a było to w Klasztorze Sióstr Benedyktynek w Åsebakken, 30 km od Kopenhagi.

Ten piękny dzień rozpoczęliśmy od rodzinnej Mszy Świętej po duńsku w kościele Świętej Anny w Kopenhadze. Następnie udaliśmy się autokarem i prywatnymi samochodami do Klasztoru w Åsebakken. Wielkim i radosnym  zaskoczeniem było spotkanie z ks. Biskupem, który nas powitał na miejscu. Ksiądz biskup Czesław Kozon bardzo się ucieszył naszym przybyciem i udzieł nam błogosławieństwa. To była ekstra prawdziwa niespodzianka, którą upamiętniliśmy na wspólnym zdjęciu.

Potem rozpoczęliśmy świętowanie! W pikniku wzięło udział około 75 osób z różnych krajów, z czego każdy przygotował przysmaki i smakołyki, aby wspólnie cieszyć się razem obfitością i różnorodnością zastawionego stołu. Była to prawdziwa AGAPA- dzielenie się ucztą bogatego stołu i radością spotkania.
Pogoda tego dnia była przepiękna. Dzieci oraz dorośli mogli się cieszyć promieniami słonecznymi. Był to pierwszy ciepły dzień od dłuższego czasu, taką pogodę zesłał nam Pan Bóg, abyśmy mogli wspólnie celebrować ROK  RODZINY.

Młodzież z dziećmi utworzyła ogromne piękne czerwone serce z papieru i balonów na trawie, jako znak, że jesteśmy złączeni węzłem miłości w JEDNĄ RODZINĘ BOŻĄ – czyli WSPÓLNOTĘ KOŚCIOŁA. Dzieci bawiły się, grały w piłkę oraz wspólnie śpiewały piosenki. Był to bardzo uroczysty i radosny dzień, wspaniała atmosfera, w którym mogliśmy miło spędzić czas z rodziną, a zarazem zintegrować się z innymi parafianami. Serdecznie zapraszamy do Stowarzyszenia Młodych Katolików DUK na Amager.

W parafii św. Anny powstaje międzynarodowa Wspólnota Rodzin czyli FAMILIEKIRKE, których wizytówką są koszulki z Ikoną Amen. Zostaliśmy mile przyjęci do tej wspólnoty otrzymując na przywitanie w prezencie koszulki z Ikoną Amen. Cieszymy sie bardzo z tego spotkania  i zapraszamy na kolejne!

Pozdrawiamy
Natalia i Adrian z Kopenhagi

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności