Podwójne świętowanie Dnia Matki i oddanie się dzieci Najświętszej Maryi Pannie.
24 czerwca, 2021

Przez Maryję do Jezusa

W niedzielę 9 maja w kościele św. Anny w Kopenhadze obchodziliśmy DZIEŃ MATKI na mszy św. rodzinnej po duńsku.

Wszystkie dzieci otrzymały czerwone róże oraz kartkę z wizerunkiem  Ikony AMEN z krótką modlitwą do Matki Boskiej o treści:

Maryjo, Matko moja

Pragnę dzisiaj wybrać Ciebie za moją Matkę i zwracać się do Ciebie „Moja Mamo”.
Moja Mamo Maryjo, chcę Cię zaprosić, abyś była blisko mnie dzisiaj i przez całe życie.
Naucz mnie kochać Jezusa, tak jak Ty Go kochałaś, abym kiedyś spotkał się z Wami w Niebie.
Kocham Cię Mamo Maryjo.

Oddaję moje serce i moją rodzinę pod Twoją opiekę Dobra Matko Maryjo. Amen

Ojciec Proboszcz Wiesław Podlach w kazaniu wspomniał o tym, że oprócz matki ziemskiej, każdy ma także matkę niebieską, Maryję Dziewicę, do której zawsze może się zwracać.

Po kazaniu wszystkie dzieci wraz z rodzicami podeszły do ​​ołtarza i oddały się pod opiekę Maryi podczas śpiewu pieśni po duńsku: Przez Maryję do Jezusa pragniemy iść drogą. Czerwoną różę z rąk dzieci ofiarowano Matce Bożej.

Po przyjęciu Komunii Świętej dzieci zebrały się przy ołtarzu i razem z dwoma wybranymi do tego dziewczynkami odśpiewały pieśń ku czci Matki Boskiej, oraz wszystkich matek.

Wszystkie mamy na koniec mszy św. otrzymały specjalne błogosławieństwo a każde dziecko dostało balon z czerwonym sercem, czerwoną różę dla swojej mamy, kartkę Ikony AMEN z aktem oddania się Maryi oraz torbę smakołyków, które mogło zabrać do domu i dalej świętować DZIEŃ MAMY. Radość była wielka, że nawet słońce mocniej świeciło.

Mamy nadzieję, że ta modlitwa z aktem oddaniem się Maryi jest często odmawiana przez dzieci wraz z rodzicami, aby Maryja stała się przez dzieci bardziej znana i kochana.

Wiele dzieci i dorosłych miało nałożoną koszulkę z Ikona Amen, jako znak przynależności do Maryi i świadectwo wiary w Jezusa Chrystusa. To także przypomnienie dla wszystkich, że jesteśmy umiłowanymi dziećmi Boga.Wzmacniajmy naszą wspólnotę i okazujmy radość z bycia razem i promieniujmy nią na innych, abyśmy mogli stworzyć wspaniałą wspólnotę rodzinną w naszej parafii.

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na następne spotkania z okazji Roku Rodzinnego.

Do zobaczenia! W imieniu rodziców wdzięczni

Theresa i Peter

Dodatek

W parafii Świętej Anny w Kopenhadze szczególnie w tym trudnym czasie cowidowym, gdzie spotkania rodzin z dziećmi były ograniczone, siostry służebniczki z Kopenhagi zauważyły ogromną potrzebę spotkania się razem rodzin, aby umocnić wiarę w Boga i miłość w rodzinach. Wiele dzieci przeżywa lęk i jest zastraszonych z powodu tej niepewności jutra. Chcemy na nowo wzbudzić w nich tęsknotę za Bogiem i dodawać im otuch i odwagi. Dlatego w roku rodziny chcemy ich otoczyć szczególną troską, oddając ich Jezusowi przez ręce Maryi.

Ze wzgłędu na restrykcje s.Dorota  Nadstazik i s. Terezja Piękoś zaprosiły rodziny z dziećmi na świętowanie Dnia Matki zwyczajem duńskim dla rodzin z różnych krajów po duńsku 9. Maja, i zwyczajem polskim w niedzielę 24 maja po polsku. Razem było ok. 60 dzieci, które zawierzyły się Maryi aktem zawierzenia. Pragniemy, aby Bóg był uwielbiony przez dzieci, które są jako najdroższy skarb Chrystusa Pana i pod opieką Najlepszej Matki Maryi, zawierzając siebie z rodzinami mogli umocnić swoją wiarę i miłośc do Boga i dawać świadectwo. Od dzieci wszystko się zaczyna, a rodzice im towarzyszą i tak powoli tworzymy międzynarodową Wsólnotę Rodzin.

s. Terezja Piękoś

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności