„Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego” w Peru
25 sierpnia, 2022

W Tacna – Peru, przy parafii Św. Józefa Miłosiernego, powstała Rodzina Bł. Edmunda, powiększając szereg dusz pragnących służyć Panu, idąc w ślady serdecznie dobrego Człowieka, którego życie było całkowicie wypełnione troską o bliźniego, a szczególnie o wychowanie dzieci, a także o chorych, samotnych i potrzebujących pomocy. 

W sobotę 6 sierpnia kandydatki do Rodziny Bł. Edmunda uczestniczyły w dniu skupienia w naszym domu zakonnym, a podczas Mszy świętej sprawowanej w kościele parafialnym w niedzielę 7 sierpnia 2022 r. własnoręcznym podpisem zobowiązały się uroczyście do stałego pogłębiania życia chrześcijańskiego oraz dobrowolnego udziału w dziełach naszego Zgromadzenia.

Po Komunii św. celebrans Elisban Juan Vicente Guillermo poprosił kandydatki przed stopnie głównego ołtarza, gdzie ze wzruszeniem i głęboką pobożnością odmówiły Akt oddania się Matce Bożej. 

Po liturgii było spotkanie, podczas którego wsłuchałyśmy się z uwagą w treści relacji s. Elżbiety Szkudłapskiej z ostatnich dni życia Ojca Edmunda i Jego pogrzebu. Opatrzność Boża sprawiła, że tego dnia, w 151. rocznicę Jego odejścia do Pana, o godz. 21.30 byłyśmy zebrane w naszej wspólnocie, na peruwiańskiej ziemi, z nowo powstałą Jego Rodziną, dziękując Bogu za dar bł. Edmunda, zadumane nad sensem ludzkiego życia, nad jego kruchością i przemijalnością, nad tym, jak warto zainwestować w to, co nie przemija i co jest miłe Panu Bogu.

Na zakończenie spotkania członkinie Rodziny podpisały list – prośbę do Zarządu Stowarzyszenia im. E. Bojanowskiego „Dobroć” dopełniając formalności zgłoszenia.

Do nowo powstałej Rodziny należy 11 pań w różnym wieku.

s. M. Noemi Wilk (Tacna-Peru)

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności