11 grudnia, 2021

Obecny adwent rozpoczynałam w Tuchowie wraz z grupą wspaniałych, pięknych duchowo, młodych dziewcząt. Tym dniom skupienia towarzyszył bł. Edmund Bojanowski, którego odkrywałyśmy, jako człowieka wrażliwego i wdzięcznego. Pierwszego wieczoru podczas modlitwy obejrzałyśmy pantomimę „Ręce” przygotowaną przez Grupę Teatralną EDMUNDI. Pantomimy ewangelizacyjne są przygotowane przez chłopców z niepełnosprawnością intelektualną, a mieszkających w Domu Pomocy Społecznej w Skoczowie. Przesłaniem tego przedstawienia było ukazanie rąk, jako daru otrzymanego od Boga, z którym możemy uczynić narzędzie do czynienia dobra lub zadawania bólu sobie i innym. Decyzja należy do nas, bo Bóg stwarzając nas dał nam wolną wolę i zdolność do podejmowania decyzji. Od nas zależy, jakie one będą.

Spoglądając na dłonie zaczęła się rodzić w moim sercu modlitwa: Panie, który pozwoliłeś przybić swoje ręce do krzyża, mocą Twojej krwi i Twego bólu uzdolnij moje dłonie do czynienia błogosławieństwa. Panie, gdy będę trzymać dłonie ubogich, chorych i samotnych, pomóż mi mówić o Twojej Miłości. Niech moje ręce ocierają łzy radości i smutku wszystkim bez wyjątku.

W tych dniach odkrywałyśmy dar wrażliwości i wdzięczności oraz uczyłyśmy się jak nie zmarnować tego daru. Podczas warsztatów artystycznych przygotowałyśmy ozdoby choinkowe na kiermasz zorganizowany na rzecz wyżej wspomnianego Domu Opieki Społecznej w Skoczowie. Towarzyszyło mi ogromne wzruszenie widząc zaangażowanie dziewcząt, które odkryły, że ich dłonie mogą czynić małe cuda, że przez włożoną miłość stają się „brylantem”, a nie zwykłymi koralikami. Te same dłonie, które wspierały budowę nowego domu dla chłopców pisały również list wdzięczności do swoich rodziców, dziękując im za dar, jakim jest dom oraz wspominając wydarzenia związane z ich dzieciństwem.

Wspominam to spotkanie, ponieważ odkrywam, jak ważne są nasze ręce. Połowę adwentu za nami. Pomyśl dziś, jakie dobro w tych dniach uczyniły Twoje dłonie? Co dobrego dzisiaj zrobiły ?

Pozwólmy Bogu przez nasze dłonie czynić cuda miłości. Jutro zaśpiewamy: „Adwent, adwent, lśni trzeciej świecy blask…” i będziemy przeżywać III Niedzielę Adwentu, zwaną Gaudete, czyli Radości, o czym przypomni nam różowy kolor szat liturgicznych. Postarajmy się być w tym dniu radością dla swoich bliskich. A jeżeli chcesz poznać Grupę Teatralną EDMUNDI to możesz zakupić płytę – cegiełkę na cel rozbudowy Domu Opieki Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Skoczowie. Więcej informacji www.przestrzenopatrznosci.pl

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności