Przyjęcie do postulatu w Boliwii
31 marca, 2020

W ciągu ostatnich dni, tygodni docierają do nas wiadomości o trudnych i nawet bardzo trudnych sytuacjach, w których nam przyszło żyć. Pandemia koronowirusa stawia przed nami nowe wyzwania, które weryfikują nasze postawy w stosunku do bliźnich, ale przede wszystkim nasze zaufanie Bogu.

25 marca przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryji Panny. Maryja w radosnym i zaskakującym Ją dniu Zwiastowania, kiedy wypowiedziala Bogu swoje „Fiat”, nie wiedziała, jakie to będzie miało konsekwencje w Jej życiu. Została wierna wypowiedzianemu słowu do końca.

W tym „Fiat” Maryi zamyka się każde nasze „tak” wypowiedziane Bogu – także to, które w tym dniu wypowiedziały nasze dwie kandydatki: Alejandra Flores Toro i María Luisa Partes Amachuy, podejmując kolejny krok na drodze rozeznawania swojego powołania w naszej Rodzinie Zakonnej. W tym bowiem dniu, po pewnym etapie przygotowania i po wcześniejszym  przedstawieniu prośby, zostały przyjęte do postulatu – kolejnego etapu formacji w naszym Zgromadzeniu. Obrzęd odbył się w siedzibie Wikariatu Misyjnego – Cochabamba – Pacata Alta, gdzie obecnie odbywa się formacja wstępna. Alejandra i Maria Luisa zostały przyjęte przez Przełożoną Wikariatu Misyjnego s. M. Filomenę Rapacz. W uroczystości uczestniczyły także siostry ze wspólnoty.

O tym, co dla nich oznacza ta chwila mówią same:

„Ten podjęty krok zobowiązuje mnie do tego, że mam otwierać się coraz bardziej na Boga, przyjmując z radością wszystkie wymagania powołania, także konsekwencje tej sytuacji, w której obecnie się znajdujemy – pandemii koronowirusa. Pragnę poprzez modlitwę uczestniczyć w troskach i bólu osób, które dotknął ten wirus.”

Alejandra

„Trudno mi było zaakceptować to wyzwanie, czułam, że Jezus mnie wzywa, lecz wolałam nie słuchać, udawałam, że Go nie słyszę. Moje serce mówiło mi, że to Jego głos i Jego miłość, a ja go zagłuszałam szukając pociech w kupowaniu rzeczy, studiach, przyjaźniach. Kosztowało mnie zostawienie rzeczy, które posiadałam. Pragnę odpowiedzieć całkowicie na Jego nieskończoną miłość i być Mu wierna.”

María Luisa

 

Dziękujemy Bogu za Jego Miłość, Opatrzność nad Wikariatem Misyjnym i polecamy modlitwie nasze postulantki, aby „ten święty płomień miłości Boga płonął  w ich sercach, i za każdym razem stawał się coraz jaśniejszy, i niech żadne trudności, nic na świecie nie ochłodzi ich powołania”.

s. M. Agnella Grzenia

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności