„Przyjdź i zajmij miejsce swe…” – Miasteczko Modlitewne 2020
14 sierpnia, 2020

Spragnieni wspólnoty, modlitwy i Obecności oraz doświadczenia żywego, młodego Kościoła, w dniach 1-2 sierpnia 2020 r., młodzi z całej Polski zgromadzili się u bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, by świętować 122. urodziny swojej Patronki.

XI Miasteczko Modlitewne, choć trochę nietypowe, bo w „sanitarnym reżimie” i w dobie pandemii skrócone do jednej doby, zgromadziło ponad 200 osób. Oprócz wspólnej modlitwy, adoracji, rozważania Słowa Bożego, konferencji i Sakramentów, nie zabrakło także różnych form rozrywki, integracji i wspólnych zabaw. Młodzi mogli też wziąć udział w różnych warsztatach oraz pracy w grupach, która pozwoliła m.in. na dzielenie się własnym doświadczeniem wiary. W organizację i przebieg Miasteczka Modlitewnego, od wielu już lat angażują się także nasze siostry – s.M. Karoliana Buksa i s.M.  Barbara Szeliga, współpracując z animatorami i sztabem organizacyjnym.

Uwieńczeniem Miasteczka była uroczysta Eucharystia z udziałem wiernych z zabawskiej parafii oraz Asystenta Generalnego KSM ks. Andrzeja Lubowickiego, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży DT ks. Marcina Barana, a także uczestników rekolekcji wraz z Ojcem duchownym ks. Stanisławem Kłysiem, ks. Sebastianem Sójką i burmistrzem Miasteczka Pawłem Ryndakiem.

Po zakończeniu uroczystej Mszy Świętej, wszyscy uczestnicy liturgii udali się do namiotu, gdzie czekał urodzinowy tort. W godzinach wieczornych zaś, odbył się urodzinowy spektakl słowno–muzyczny o bł. Karolinie, wykonaniu muzyków pod kierunkiem Łukasza Sobczyka.

Niech bł. Karolina czuwa nad młodymi sercami i wyprasza łaski do pięknego i czystego życia oraz wspiera tych, którzy rozeznają swoją drogę życia.

s.M. Barbara Szeliga

 

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności