Dni nasycone dobrami
13 sierpnia, 2020

Możemy powtórzyć za psalmistą: „On twoje dni nasyca dobrami, odnawia się młodość twoja jak orła.” (Ps 103, 5), bo tego jako wspólnota sióstr juniorystek mogłyśmy doświadczyć przeżywając Dni Odnowy w Krościenku n. Dunajcem w dniach od 29 lipca do 6 sierpnia 2020 r.

Był to z pewnością czas łaski, której Pan Bóg nam hojnie udzielał. Wspólne wędrowanie wśród malowniczych krajobrazów pienińskich szczytów przypomniało nam prawdę, że wspólny cel pozwala pokonać trudności i ciągle na nowo podejmować wysiłek, aby iść dalej.

Jak co roku mogłyśmy zauważyć, że Pan Bóg najlepiej układa nasz wspólny plan. Widzimy to szczególnie, gdy podczas naszych wycieczek niemalże zawsze mamy sprzyjającą pogodę – nawet wbrew temu, co można byłoby przeczytać w przeróżnych prognozach. To właśnie Pan Bóg troszczy się o nas lepiej niż same mogłybyśmy to wymyślić.

Oczywiście, spacery po górach to jedynie część naszego spotkania w Krościenku.

Doświadczyłyśmy także Bożego działania poprzez udział w warsztatach bibliodramy, które prowadziła dla nas s. Amata Ekert – służebniczka śląska. W tym wydarzeniu Pan Bóg zaprosił nas do spotkania z Jego Żywym Słowem, co dla wielu z nas było bardzo osobistym doświadczeniem.

Odwiedziła nas również nasza s. Agnieszka Skrzypek, która pamiętając o maryjnym wymiarze naszego Zgromadzenia – przedstawiła działanie Matki Bożej w dziejach naszego Narodu. Było to dla nas niezwykle ubogacające doświadczenie, tym bardziej, że przybliżyła nam osoby dwóch wyjątkowych Polaków minionego stulecia – św. Jana Pawła II i sługę Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz łączącą ich przyjaźń.

Różnorodność spotkań, w których mogłyśmy uczestniczyć uświadomiła nam, że należy dbać o formację we wszystkich wymiarach naszego życia. Oczywiście, nie brakowało również czasu na wspólne spotkania w naszym „juniorackim” gronie, na dzielenie się i rozmowy, które ubogacają nas wzajemnie. Nad całością czuwała oczywiście nasza Siostra Mistrzyni Inga Gęza, która nie szczędziła swego czasu i wysiłku, podejmując wspólnie z nami trud formacji.

Uwieńczeniem naszego pobytu w Krościenku było radosne grillowanie razem z domową wspólnotą sióstr oraz odpoczywającym na urlopie kapłanem i siostrami służebniczkami.

Miałyśmy również możliwość spotkania z Matką Generalną Maksymillą Pliszką, które w tym roku wyjątkowo odbyło się dopiero po naszym przyjeździe do Dębicy. Była to dla nas szansa, aby zweryfikować nasze codzienne zmaganie o wierność ślubom, za co wyrażamy Matce naszą wdzięczność.

Kończąc, pragniemy podziękować Panu Bogu oraz ludziom słowami psalmu:
„Błogosławcie Pana, wszystkie Jego dzieła,
na każdym miejscu Jego panowania.
Błogosław, duszo moja Pana!”
(Ps 103, 22)

s. Dorota Koperniak

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności