„Ojcze, wracam do Ciebie” – wielkopostny dzień skupienia
21 marca, 2024

W piątek 8 marca br. wspólnota sióstr z Callajchullpa w Boliwii zorganizowała rekolekcje wielkopostne dla młodzieży ze szkoły „Matka Boża Altagracia z Callajchullpa”. Uczniowie najstarszych klas w towarzystwie dyrektora szkoły i nauczyciela odpowiedzialnego za duszpasterstwo zebrali się pod hasłem Ojcze, wracam do Ciebie”. Wydarzenie to było momentem skupienia, modlitwy i komunii.

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą w kaplicy, po której przeszliśmy do ogrodu. Tam s. Rosa, s. Halina i s. Ingrid powitały uczestników. Pierwszą konferencję miała s. Halina,  w którym podkreśliła znaczenie przeżywania Wielkiego Postu, jako czasu refleksji i modlitwy. Przypomnieliśmy sobie również historię zbawienia, która towarzyszy nam przez cały rok liturgiczny.

S. Ingrid w kolejnej konferencji podkreśliła istotę wieku, w którym znajduje się młodzież i obecne wyzwania, przed którymi stoją. Przypomniała młodym ludziom, że zawsze są kochani przez Boga i że mają wolność wyboru.

Następnie był czas na osobistą refleksję. Każdy miał swoją przestrzeń, aby zastanowić się nad swoimi słabościami i pomyśleć, jak się poprawić. Był to piękny moment dla młodych ludzi, którzy tak często są otoczeni hałasem.

Po tym czasie młodzież zapisała swoje słabości na małych karteczkach, które w trakcie aktu pokutnego zostały spalone symbolizując, że podobnie jak ogień, tak Boża miłość oczyszcza nas i odnawia.

Później każdy otrzymał serce, na którym mógł napisać konkretne postanowienie i przed wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego potwierdzić swoje osobiste zobowiązanie. Była to chwila pełna miłości i wiary, a w sercach młodych ludzi dało się wyczuć wzruszenie.

Zakończyliśmy ten dzień skupienia trzymając się za ręce i wiedząc, że nigdy nie jesteśmy sami, ponieważ Kościół jest zawsze zjednoczony w wierze i miłości.

Na zakończenie siostry przygotowały dla wszystkich poczęstunek, a po nim czas na wspólne gry i zabawy, które wzmocniły ich więzi przyjaźni.

s. M. Ingrid Soledad Torrez Mamani

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności