JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA – dar dla mieszkańców Charkowa
19 marca, 2024

W dniach 5-7 marca 2024 r. w Kamieniu – w Zespole Szkół im. Św. Stanisława Kostki oraz w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi w Kamieniu-Prusinie zorganizowano akcję charytatywną „Dar dla mieszkańców Charkowa”. Zbiórka środków chemicznych i artykułów spożywczych miała na celu wspomóc mieszkańców parafii Świętej Rodziny w Charkowie i okolicznych wiosek w  diecezji Charkowsko-Zaporoskiej, gdzie posługuje ks. Proboszcz Anatolij Kłak, marianin wraz z siostrami służebniczkami. 

To oni odważnie służą Bogu i ludziom na terenie objętym wojną. Wraz z ks. Proboszczem Anatolijem Kłakiem rozwożą pomoc humanitarną i odwiedzają tych, którzy zostali poszkodowani w wyniku toczących się walk. Często utracili swój dom, dobytek i żyją w ciężkich warunkach oraz przeżywają różne braki.  W duchu miłosierdzia i solidarności pomagamy modlitewnie i materialnie tym, którzy najbardziej ucierpieli na skutek trwającej od dwóch lat wojny na Ukrainie.

Warto zaznaczyć, że w zbiórkę i segregację zebranych produktów czynnie zaangażowały się dziewczęta z 8 klasy, które należą do Szkolnego Koła Wolontariatu w Kamieniu.

s.M. Paulina Szołdra

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności