Odnowienie ślubów szczęśliwej trzynastki!
17 sierpnia, 2020

Szczęśliwa trzynastka! Tak można powiedzieć o naszych siostrach tzw. juniorystkach, które 15 sierpnia 2020 r. odnowiły śluby zakonne podczas Mszy św. sprawowanej w kaplicy domu generalnego w Dębicy. W wypowiadanej formule ślubów jest określenie „na jeden rok”, ale sercem już pragną dążyć wiernie do tego momentu, gdy wypowiedzą „na całe życie”.

Przygotowaniem do tego szczególnego dnia były 5-dniowe rekolekcje, które poprowadził dla  tej grupy o. Marcin Fizia, karmelita bosy. W głoszonych naukach przypominał siostrom o tym, co najważniejsze, że „mają być żywym odbiciem Chrystusa w świecie”.

To niełatwe wyzwanie. Dlatego otaczamy je modlitwą, którą Celebrans odmawiał podczas tego obrzędu odnowienia:

„Wejrzyj prosimy Cię, Panie, na te Twoje służebnice, które zgodnie z planem Twojej Opatrzności powołałeś do naśladowania Twego Syna i spraw łaskawie, aby szły wytrwale aż do końca drogą Twojej miłości, na którą wstąpiły z zapałem”.

Parafrazując słowa bł. Edmunda, naszego Drogiego Założyciela życzymy każdej z Was, Kochane Siostry Juniorystki: „Niech ten święty ogień miłości, coraz goręcej płonie, aby żadne trudności ani nic na świecie, nie ostudziły serca twego”!

s. Halina Rosiek

 


 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności