O Maryjo, witam Cię! O Maryjo, kocham Cię!
12 maja, 2024

1 maja 2024 roku odbyła się 39. piesza pielgrzymka z Tarnowa do Tuchowa pod hasłem: „Gdzie dwaj, albo trzej w Imię Moje… tam Ja Jestem”. Modliliśmy się o dar nowych powołań do naszego Zgromadzenia, ale również nieśliśmy w sercu prośby, by zawierzyć je naszej kochanej Matce, która jest zawsze gotowa wysłuchać swoich dzieci.
W drogę ruszyłyśmy rano z błogosławieństwem kapłańskim. Pan obdarzył nas piękną, słoneczną pogodą. Był to czas modlitwy, śpiewu, czasu dla brata i siostry pielgrzymujących z nami. Nie zabrakło też tańców na postojach. Kapłani nieustannie obdarzali Bożym Miłosierdziem w Sakramencie Pojednania, a na zakończenie mogliśmy wspólnie uczestniczyć w Eucharystii u stóp Tronu Matki Bożej Tuchowskiej.

W tegorocznej pielgrzymce doświadczyłyśmy jak bardzo każdy z nas potrzebuje wspólnoty, komunii z innymi ludźmi. W czasach, w których tyle mówi się o izolacji, zamknięciu na innych, właśnie tu można było doświadczyć ogromnej otwartości, potrzeby rozmowy i troski o siebie nawzajem. Widoczne było ogromne bogactwo, które każdy ze sobą wnosił i nim obdarzał wspólnotę. Mogłyśmy doświadczyć zaufania innych, którzy potrzebowali wylać swoje serce i powierzyć swoje intencje naszej  modlitwie. Był to czas radosnego pielgrzymowania, gdzie wspólnie mogliśmy dać świadectwo przynależności do wspólnoty Kościoła, niezależnie od drogi naszego powołania.

s. Anna Czechura

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności