Nowy „zaczyn” na maryjnej drodze świętości
19 kwietnia, 2024

W misji pełnionej przez nasze siostry jedną z charakterystycznych cech jest prowadzenie formacji dziewcząt poprzez Dziewczęcą Służbę Maryjną. Dzielimy się radością, że w Niedzielę Biblijną 14 kwietnia 2024 r., w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamieniu, dziewięć dziewcząt, po kilkuletnim przygotowaniu, zostało uroczyście przyjęte do Dziewczęcej Służby Maryjnej (DSM) otrzymując I0  Dziecka Maryi. Eucharystii przewodniczył nasz Ks. Proboszcz Marian Gwizdak. Po okolicznościowym słowie poświęcił medaliki, znaczki DSM-u i legitymacje.

W oprawę liturgiczną Mszy św. czynnie włączyły się nowe członkinie. Starsze dziewczęta nałożyły im niebieskie pelerynki i poświęcone symbole maryjne. Na zakończenie obrzędu nowo przyjęte dziewczęta wypowiedziały Akt oddania Maryi wyznając publicznie swoją wiarę.

Nowo przyjętym dziewczętom życzymy opieki Niepokalanej i gorliwości w wypełnianiu zadań i obowiązków „Dziecka Maryi”. Odczytujemy w nich nowy „zaczyn” w parafii i w ich rodzinach na drodze podążania do świętości śladami Maryi

s. M. Paulina Szołdra

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności