Nowi członkowie Rodziny bł. Edmunda w Rudniku nad Sanem
21 listopada, 2022

Świadectwa uczestników Uroczystości:

Dzień 14 listopada to dla Sióstr ze wspólnoty w Rudniku nad Sanem podwójna okazja do świętowania. Oprócz dziękczynienia za dar życia Ojca Założyciela, siostry dziękowały również za dar 10 osób, które zostały przyjęte do Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego. A to świadectwa dwóch pań.

Przyjęcie do Rodziny Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego

Przyjechała do Rudnika nad Sanem s. Eliza ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich, by wraz z Siostrami Służebniczkami BDNP przyjąć uroczyście grupę dziecięciu kobiet do Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego – przyjaciela dzieci i założyciela Ochronek.

Akt oddania się Matce Bożej złożyliśmy w Kościele Parafialnym pw. Trójcy Świętej w Rudniku na Mszy św. koncelebrowanej przez ks. Proboszcza Stanisława Czachora.

Po uroczystym zadeklarowaniu przynależności do Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego spotkaliśmy się w Ochronce na poczęstunku, gdzie otrzymaliśmy książeczki  i modlitwy dotyczące postaci bł. Edmunda,my wręczyliśmy Siostrze pamiątkowe kosze z naszymi słodkimi wyrobami.

Każdy mógł się wypowiedzieć na temat swoich przeżyć z tego wydarzenia, opisać jak działamy w Rudnickiej Rodzinie bł. Edmunda i jak modlimy się na spotkaniach. Ksiądz Proboszcz Czachor wyraził radość z istnienia naszej grupy. Uroczystość przygotowały siostry: s. Jadwiga Tomaszewska, s. Justyna Marzec, s. Dorota Gościńska, s. Małgorzata Pieniążek za co bardzo dziękujemy.

Dorota Kondysar

 

Dzień 14 listopada 2022 roku na zawsze pozostanie w mojej pamięci.
Nie myślałam, że złożenie przyrzeczenia o wpisaniu się do Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego będzie miało tak wielkie znaczenie. Może dlatego,
że odbyło się w naszym Kościele podczas Mszy świętej, przed obliczem Jezusa Chrystusa i Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Przyrzekałyśmy świadomie być dobrymi uczniami naszego przewodnika bł. Edmunda. By być dobrym uczniem, trzeba też zapracować na dobre świadectwo. Nie wystarczy, że otrzymałam „Deklarację” z rąk siostry Elizy, że wcześniej poznałam założenia pracy Rodziny bł. Edmunda. Teraz swoim życiem i pracą muszę to udowodnić.

Codziennie modląc się litanią czy koronką do bł. Edmunda polecam, siebie, moją rodzinę, dzieci, wnuki, znajomych mówiąc: „prowadź nas dobrymi ścieżkami, byśmy nie pobłądzili, lecz doszli razem z Tobą do naszej Matki i Jej Syna”.

Będę wspierać wszystkich nie tylko modlitwą, ale i pracą dla potrzebujących i ubogich.

Chcę podziękować też naszym Siostrom Służebniczkom za trud i poświęcenie, które włożyły w przygotowanie tak wspaniałej, wzruszającej nasze serca uroczystości. Szczęść Boże!

Teodozja Urban

 

Relacja z Uroczystości Redakcji Duszpasterzy z Rudnika nad Sanem zamieszczona na stronie internetowej Diecezji

Nowi członkowie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności