Niebo w Twych ramionach
26 grudnia, 2020

Słowo stało się Ciałem. Wypełniła się obietnica. Maryja, tuląc Jezusa trzymała jakby Niebo w dłoniach. Co czuła? Czy była wzruszona uwiadamiając sobie, że trzyma Zbawiciela Świata? Niebo w Jej niepokalanych rękach. Wydaje mi się, że Maryja z Józefem od momentu narodzin Jezusa rozpoczęli całodobową adorację Słowa, które stało się Ciałem. Byli czujni, uważni i zapatrzeni. Swoją postawą uczą nas, czym jest adoracja, jak trwać sercem przy Sercu. Tuląc małego Jezusa, Maryja oddawała największą cześć Temu, dzięki Któremu Ona istnieje. Prostota spojrzenia Józefa podpowiada nam, jak ważna jest adoracja. Jesteśmy zaproszeni do Ich radości. Pasterze, którzy pełni prostoty oddali pokłon Bogu uczą nas, jak  przychodzić do świątyni. Mędrcy ze Wschodu mówią nam, że droga, choćby ta najdalsza, warta jest przejścia, aby spotkać się z Bogiem. Trzej Królowie zachęcają nas również do ewangelizacji, aby stając się świadkami wydarzenia iść i je głosić.

            Bóg się narodził! Zejdź z kanapy, wyjdź z domu i znajdź drogę, aby spotkać Chrystusa w świątyni. Na wzór Świętej Rodziny adoruj Go, bądź uważny i czujny na Jego spojrzenie, małe gesty Dziecka, które chce zmieniać Twoje i moje życie.

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności