Matka Celina Czechowska w refleksji i wspomnieniach
26 maja, 2022

We wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy odbyło się „Wieczorne zamyślenie z Matką Celiną – Kobietą czasu otwartego”. Spotkanie odbyło się dokładnie w szóstą rocznicę śmierci Matki Celiny, która w latach 1977 –  1995 pełniła posługę Przełożonej Generalnej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej.

Matkę Celinę cechowała otwartość, wrażliwość, gościnność i serdeczność, zjednywała ludzi, ceniła sobie każde spotkanie. Na prośbę Zgromadzenia wiele osób, które znały Matkę na przestrzeni jej życia w publikacji wydanej w Diecezjalnym Wydawnictwie Biblos, przygotowanej w piątą rocznicę śmierci podzieliło się wspomnieniami różnych spotkań, relacji.  Wspomnienia Pasterzy Kościoła, kapłanów, spowiedników, rekolekcjonistów, Sióstr z różnych Zgromadzeń, sióstr Służebniczek i osób świeckich zebrała i przygotowała publikację s. M. Halina Rosiek, która nie tylko znała i współpracowała z Matką, ale łączyła je przyjaźń, którą siostra bardzo ceni.

Wtorkowe spotkanie w bibliotece poprzedziła niedzielna Eucharystia sprawowana w parafii św. Jadwigi podczas której ks. prałat Ryszard Piasecki nawiązując do liturgicznych czytań wspomniał o ogromnej trosce Matki Celiny o Kościół. Ta troska wyrażała się w przeżywaniu życia wiary, w zaangażowaniu w sprawy parafii, w otwartości na współpracę z kapłanami i formację sióstr do współpracy w duszpasterstwie. Podkreślił Matki charyzmatyczność, która wyrażała się w otwartości, szerokich horyzontach spojrzeń na człowieka, w otwartości na misje, bo to właśnie Matka Celina posłała pierwsze Służebniczki dokładnie 40 lat temu do Boliwii.

Wieczorne zamyślenie z  Matka Celiną zjednoczyło pokolenia młodych, których tak ceniła i lubiła się z nimi spotykać, starszych, duchowieństwo, osoby zaprzyjaźnione  z Matką oraz ze Zgromadzeniem. Spotkanie było otwarte dla wszystkich zorganizowane we współpracy z Biblioteką Miejską i Powiatową w Dębicy.

Zapraszamy do zajrzenia na stronę Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy

http://www.mbpdebica.eu/ogolne/wieczorne-zamyslenie-z-matka-celina-czechowska-kobieta-czasu-otwartego-2-11913

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności