“Mały Marsz” ze Świętymi Patronami w Tarija
04 listopada, 2021

Dzieci z naszego Domu Dziecka im. Świętej Rodziny w Tarija –  w Boliwii uczestniczyły w “Małym Marszu”, aby uczcic swoich świętych Patronów. Kilka dni wcześniej s. Ingrid wraz z s. Juanitą przygotowały imiona świętych i dzieci losowały swoich patronów, którzy będą im towarzyszyć przez cały rok aż do następnego świętowania.

Po wylosowaniu swojego patrona poszuliwały o nich informacji w internecie, oglądały filmiki o swoich świętych, aby poznać ich życie i wybrać odpowiedni strój do zaplanowanego marszu. Jedna z dziewczynek nawet chciała szukać żywego baranka, bo jej patronką jest św. Hiacynta…

Siostry wraz z wychowawczyniami z domu dziecka przygotowaly odpowiednie stroje. I tak 1 listopada, w godzinach popołudniowych, z kaplicy naszego Domu Dziecka  wyruszył barwny korowód – “Mały Marsz Świętych Patronów”. Potem przeszliśmy ulicami naszej dzielnicy Morros Blancos. Podczas drogi dzieci z radością i głośno śpiewały piosenki religijne wielbiąc Boga za dar świętego życia swoich patronów. Wielu ludzi wychodzilo z domu, klaskali w tak marszu i gratulowali takiego pomysłu. Byli i tacy, którzy nawet zachęcali, abyśmy poszli do Centrum miasta. Dzieci nie tylko bardzo się cieszyły, ale były dumne i bardzo zadowolone.

Zakończeniem wspólnego świętowania był smaczny tort i słodycze. Możan mieć na dzieję, że za rok, jeszcze chętniej i liczniej wezmą udział w takim marszu.

s. M. Bejzyma Jodłowska (Tarija – Boliwia)


 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności