Lectio Divina ze św. Józefem, który mówi milczeniem
14 czerwca, 2021

W Domu Generalnym w Dębicy w dniach 4-6 czerwca 2021 roku odbyło się weekendowe spotkanie dla dziewcząt. Podczas dni ciszy, skupienia i słuchania Słowa Bożego dziewczęta mogły poznawać Patrona Roku św. Józefa, jako zwyczajnego człowieka „mówiącego milczeniem”. Rozważania były oparte na fragmentach Pisma Świętego i nawiązywały do scen z narodzin Jezusa, snu św. Józefa i Jego milczącej postawy pełnej wiary i ufności. Program modlitwy odbywał się na podstawie kolejnych etapów modlitwy Lectio Divina.

Kiedy chcemy podkreślić kogoś świętość to przypisujemy mu nadzwyczajność, jednak przez zwyczajność ta świętość staje się nam bliższa. Podczas tych dni odkrywałyśmy wspólnie, że mamy te same korzenie, co św. Józef, który był sakramentem obecności Boga w Nazarecie. Chciałyśmy spotkać z bliska Józefa z Nazaretu i pozwolić Mu pozostać jednym z nas. Chciałyśmy spotkać się z człowiekiem, który miał swój rodowód, historię życia, swoją wioskę i dom, w którym się urodził, rodzinę, w której wzrastał, pracę, którą wykonywał… Pochodził w końcu z domu i rodu Dawida /Mt 1, 20/.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności