Inauguracja obchodów 150. rocznicy śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego w Dębicy
14 czerwca, 2021

Siostry służebniczki dębickie rozpoczęły obchody 150. rocznicy śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego, 13 czerwca 2021 r., w rocznicę beatyfikacji, której 22 lata temu dokonał św. Jan Paweł II. Mszy św. inaugurującej obchody przewodniczył w kościele p.w. Ducha Świętego w Dębicy biskup tarnowski Andrzej Jeż. W homilii Pasterz diecezji ukazał życie i dzieło Edmunda, jako ziarno, które się rozrasta i rodzi ciągle nowe owoce dobra. Wskazał, że „osią jego życia było zjednoczenie z Jezusem Eucharystycznym oraz miłość i cześć do Najświętszej Maryi Panny. (…) Jego życie zamyka się między dwoma Sanktuariami – na Świętej Górze w Gostyniu i w Górce Duchownej”. W nawiązaniu do podejmowanej przez Bojanowskiego wielorakiej działalności powiedział, że całym sercem zaangażował się w pracę społeczną, charytatywną i wychowawczą. Akcentował aktualność Jego koncepcji pedagogicznej, która mówi o integralnym rozwoju człowieka. W końcowej refleksji zaznaczył, że „całe dzieło bł. Edmunda, cała myśl pedagogiczna pozostała przede wszystkim w osobach, to jest w siostrach służebniczkach. To jest ich życiowa misja”.

Przełożona generalna M. Maksymilla Pliszka dziękując wszystkim uczestniczącym w liturgii i łączącym się przez transmisję RDN Małopolska wyraziła wdzięczność radnym Dębicy za podjętą uchwałę, aby 2021 był Rokiem bł. Edmunda Bojanowskiego. Dodała, że „w ramach tej rocznicy są zaplanowane wydarzenia religijne, edukacyjne, kulturalne i społeczne, które mogą nam pomóc w poznaniu postaci bł. Edmunda i naśladowaniu go w jednoczeniu się wokół dobra”.

Obchody 150. rocznicy śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego są zaplanowane do czerwca 2022 r.

www.siostry.net  

s. M. Halina Rosiek

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności