KRÓLOWO RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO MÓDL SIĘ ZA NAMI
03 października, 2020

Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec oznacza wieniec z róż. Kiedy modlimy się na różańcu składamy w dłonie Maryi taki właśnie bukiet róż. Części różańca wraz z jego tajemnicami to Ewangelia w punktach do medytacji. Dlaczego? Bo utkany jest z tajemnic z życia Maryi i Jezusa. Tajemnice różańca ukazują nam Jezusa takim, jakim Go widziała i kochała Maryja, we wszystkich etapach Jego zbawczego życia. Dla niektórych różaniec jest nudną, monotonną modlitwą i każdy musi odnaleźć swoją drogę do Maryi i różańca. Znam takich, którzy modlili się na różańcu, aby szybciej usnąć, a dziś rano, w ciągu dnia, w drodze do pracy, do szkoły czy na studia idą krok, krok z Maryją, jakby trzymając się Jej dłoni. 7 października będziemy przeżywać liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej – dlatego dziś nie może nie być o różańcu.

Różaniec jest najskuteczniejszą bronią w walce z pokusami. Wzywanie Maryi – Zdrowaś Maryjo… Święta Maryjo… przywraca do zdrowia ciężko chorych, smutnych uwikłanych w grzechach i nałogach przywraca do życia. Różaniec uratował niejedno powołanie czy małżeństwo. Tak, ta prosta modlitwa pozdrowienia Anioła ze Zwiastowania wytrwale odmawiana wydaje owoce, choć często niewidoczne dla oczu. Cuda natomiast dzieją się w sercu. Dzięki modlitwie różańcowej małżonkowie trwają w sakramentalnym związku małżeńskim, a powołani do życia kapłańskiego czy zakonnego są wierni Bogu. Takich uratowanych przez różaniec znam bardzo dużo. Spotkałam też takie osoby, które od dzieciństwa w swoich rodzinach każdego wieczora odmawiały różaniec i dziś realizując swoje życiowe powołanie też nie rozstają się z różańcem. Maryja podczas objawień w Lourdes, Fatimie, Gietrzwałdzie czy wielu innych miejscach prosi o odmawianie różańca, aby wyjednać pokój dla świata. Pielgrzymem różańcowym był św. Jan Paweł II, który do trzech części różańca dołączył czwartą – Tajemnice Światła, a w specjalnym Liście Rosarium Virginis Mariae tak napisał:  

Różaniec jest równocześnie medytacją i prośbą. Wytrwałe błaganie zanoszone do Matki Bożej opiera się na ufności, że macierzyńskie wstawiennictwo wszystko może uzyskać od Serca Syna. 

Dziś pierwsza sobota miesiąca, może warto pomyśleć o październikowym postanowieniu, aby każdego dnia przynosić Maryi bukiety róż. Na początku każdej dziesiątki różańca powinniśmy najpierw zatrzymać się nad daną Tajemnicą Zbawienia, oraz podać intencję, w której się chcemy modlić.

Każda mama lubi dostawać kwiaty, przynieś Je Maryi i bądź hojny w przedstawianiu Jej intencji. Tak wiele ludzi potrzebuje modlitwy, świat potrzebuje modlitwy.

Św. Jan Paweł II powiedział, że różaniec jest skarbem, który trzeba odkryć. A jak się znajduje skarb, to jest się bardzo szczęśliwym człowiekiem. Jeśli już odkryłeś SKARB dziel się nim z innymi, ale też pomóż innym go odnaleźć. Październik jest najlepszym czasem na odkrywanie skarbu, jakim jest codzienna modlitwa różańcowa więc… Do dzieła!

 

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności