Dziękczynienie za 70 lat profesji zakonnej
03 października, 2020

W domu prowincjalnym w Krakowie świętowałyśmy Jubileusz 70-lecia ślubów zakonnych. Bohaterką tego dnia była s. M. Floriana Ewa Ważna – uśmiechnięta, mimo choroby i cierpienia, z którym się zmaga od dłuższego czasu.

Kiedyś była tą, która przez wiele lat realizowała misję służebniczki w służbie chorym w szpitalu, a potem w opiece nad ciężką chorą siostrą w jednej z naszych wspólnot zakonnych.

W okolicznościowej homilii, podczas Mszy św. sprawowanej w intencjach Zacnej Siostry Jubilatki o. Bogdan Meger, prowincjał karmelitów, przywołał świadectwo o Siostrze Jubilatce:

„Siostra Floriana Ewa Ważna służyła chorym z wielką miłością, pokorą i oddaniem. Była wielkim wsparciem dla lekarzy, a także pielęgniarek,  szczególnie dla tych, które podejmowały po raz pierwszy pracę w szpitalu. Wprowadzała ich z wielką miłością i odpowiedzialnością, uczyła fachowej i chrześcijańskiej troski o dobro chorego. s. M. Floriana była przykładem radosnej służby według charyzmatu bł. Edmunda Bojanowskiego. Chociaż minęło 25 lat od odejścia Siostry ze Szpitala w Bochni, to nadal pozostaje we wspomnieniach pielęgniarek, które z wielkim szacunkiem i wdzięcznością mówią o Siostrze Jubilatce i kontynuują to, co Siostra ich swoim przykładem życia nauczyła”.

W dziękczynieniu, oprócz sióstr wspólnoty domu prowincjalnego, uczestniczyła Matka Generalna Maksymilla Pliszka z siostrami z domu generalnego, przedstawicielki wspólnot krakowskich oraz kilka osób z rodziny.

Darem od wspólnoty było słowo serdecznego podziękowania wypowiedziane przez Siostrę Prowincjalną Sylwię Chruślicką oraz prezentacja przybliżająca osobę Siostry Jubilatki.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności