Jubileuszowe świętowanie w Boliwii
07 października, 2021

W świecie light, w którym obecnie żyjemy, gdzie prawie wszystko jest przejściowe, czasowe, świętować jubileusz wierności wypowiedzianym słowom jest znakiem, że Miłość Boża może tak przeniknąć ludzkie serce, że osoba jest zdolna odpowiedzieć wiernością na powołanie, pomimo różnych prób i doświadczeń.

Tak jest w przypadku naszych czterech sióstr z Wikariatu Misyjnego w Boliwii, które w dniu 3 października 2021 r. świętowały wraz ze wspólnotą zakonną srebrny jubileusz profesji zakonnej. Są nimi siostry: s. M. Cristina Ignacio F., s. M. Corina Aguanta F., s.Maria España Leon D., s. Maria Elena Ferrufino S. One to poznały nasze Zgromadzenie poprzez siostry misjonarki, które posługiwały w ich miejscowościach. Odpowiedziały na łaskę powołania zakonnego i rozpoczęły drogę formacji uwieńczoną złożeniem pierwszej profesji zakonnej 25 lat temu.

Jubileusz był tym bogatszy, gdyż w tym samym dniu s. M. Erazma Młyniec, dziękowała Bogu za 55 lat profesji zakonnej. S. Erazma jest jedną z pierwszych sióstr misjonarek, które przeniosły na ziemię boliwijską charyzmat Założyciela Zgromadzenia – bł. Edmunda Bojanowskiego. To ona, jako pierwsza odpowiedzialna za tę cząstkę Zgromadzenia, zawsze bardzo zabiegała o rodzime powołania. Dlatego radowała się, że może świętować swój jubileusz razem z jubileuszem wierności sióstr Boliwijek.

W grupie sióstr znalazła się także siostra M. Rosa Cruz T. przeżywająca 20-lecie swojego pierwszego „tak” wypowiedzianego Bogu.

Jubileuszowa Eucharystia, podczas której siostry ponowiły swoje oddanie Bogu na kolejne lata,  była sprawowana w kaplicy domu Wikariatu Misyjnego w Cochabamba, Pacata Alta. Mszy św. przewodniczył bp Krzysztof Białasik SVD z diecezji Oruro, a koncelebrował o. Józef Smyksy CSsR i ks. Jarosław Wiśniewski, kanclerz Kurii w Oruro. Podczas homilii główny Celebrans zachęcał do dalszej, radosnej wierności powołaniu budowanej na bazie codziennej, głębokiej osobistej relacji z Umiłowanym Panem.

Ten świąteczny dzień był poprzedzony kilkoma dniami odnowy duchowej, podczas których siostry przeżywały dzień skupienia, dzień refleksji nad współczesnymi wyzwaniami życia zakonnego oraz dzieliły się przeżywaniem wskazań XXV Kapituły Generalnej Zgromadzenia.

01 października 2021 r., w dzień św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Patronki Wikariatu Misyjnego miały okazję odwiedzić XVIII-wieczny Konwent – Muzeum Sióstr Karmelitanek w Cochabamba. W sobotę, dzień maryjny, modliłyśmy się w pobliskim sanktuarium Matki Bożej z Urkupiña. Potem zatrzymałyśmy się przy grobie + s. M. Joeli Mleczko, która – jak ufamy – już z Jezusem świętuje także swoje 55 lecie zakonnej profesji.

s. M. Agnella Grzenia

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności