Bł. Edmund i dzieci – XVII Lubelski Festiwal Nauki
07 października, 2021

W dniu 21.09.2021 r. trzy Postulantki: Ania, Magda i Ania wraz z s. Katarzyną Szulc pojechały do Lublina. Celem wyjazdu było spotkanie z dziećmi w wieku przedszkolnym w ramach projektów: Patrzę! Słucham! Myślę! Działam! oraz „Aktualność myśli pedagogicznej Edmunda Bojanowskiego i jej aplikacja we współczesnej edukacji”, które są realizowane w ramach XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki.

W czasie zajęć naszym zadaniem było pokazanie dzieciom gier, których autorką jest s. Agnieszka Krajnik. Mają one na celu przybliżenie postaci bł. Edmunda Bojanowskiego oraz rozpowszechnienie gry bez użycia prądu.

W Projekcie brały udział trzy przedszkola. Podczas zabawy dzieci zostały podzielone na niewielkie grupy, którym przewodziła każda z postulantek, pod czujnym okiem s. prof. Loyoli Opiela oraz innych sióstr z naszego Zgromadzenia.

To był czas bardzo bogaty w doświadczenie zabawy z dziećmi, wprowadzanie ich w historię życia bł. Edmunda Bojanowskiego, jego charyzmat i wartości, którymi kierował się w życiu. Oprócz tego, dzieci miały możliwość zabawy ruchowej, która poprzedzała edukacyjne gry. 

Większość z dzieci czynnie zaangażowała się w zabawę, a osoba bł. Edmunda Bojanowskiego zainteresowała je na tyle, że chciały bardziej zapoznać się z jego historią i tym, co robił.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności