Jedni drugich obdarowali CZASEM – wspomnienia ze wspólnego pielgrzymowania
16 maja, 2022

W sobotę 30 kwietnia 2022 roku na pielgrzymi szlak z Tarnowa do Matki Bożej w Tuchowie wyruszyli pątnicy XXXVII pieszej pielgrzymi z Siostrami Służebniczkami. Pośród kilkuset pielgrzymów szły dzieci z rodzicami, dzieci z grup formacyjnych prowadzonych przez Siostry, członkowie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego.  Na start pielgrzymki przy kościele Trójcy Przenajświętszej w Tarnowie przybyli pielgrzymi z Kamienia, Stalowej Woli, Dębicy, Krakowa, Tarnowa, Tarnowa Krzyża, Chojnika, Łukowej, Brzozówki, Krościenka nad Dunajcem, Lisiej Góry, Tuchowa, Niska, Zaborowa, Pilzna, Zakopanego. W drodze do Matki Bożej z marzeniem o nowym domu wyruszyli chłopcy ze Skoczowa niosąc ikonę Patrona bł. Edmunda Bojanowskiego. Wszyscy podjęli wyzwanie wspólnej drogi czasu modlitwy i bycia we wspólnocie.

Główną intencją była prośba o dar nowych powołań do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Pielgrzymi pośród których byli też goście z Ukrainy modlili się o dar pokoju dla świata i zaprzestanie ludobójczej wojny na Ukrainie. Dzięki obecności chłopców ze Skoczowa towarzyszyła pątnikom prośba o wybudowanie domu marzeń i opieka nad dziełem jakie w duchu bł. Edmunda nazwali Przestrzenią Opatrzności. O historii tego wyjątkowego i jedynego takie domu jakie prowadzi Zgromadzenie w Polsce opowiedziała podczas drogi s. Honorata a pasję chłopców i ich mówienie gestami mogliśmy jako pielgrzymi zobaczyć podczas ewangelizacyjnej pantomimy „Ręce” po zakończeniu Eucharystii w Tuchowie. Podczas wspólnej drogi wychwalaliśmy Maryję modlitwą Godzinek, Litanii Loretańskiej, modlitwą różańcową. O dar Bożego Miłosierdzia dla świata prosiliśmy w Koronce do Bożego Miłosierdzia, a podczas postoju chwaliliśmy Boga tańcem i śpiewem w pielgrzymkowej wspólnocie.

Tegoroczna pielgrzymka była wyjątkowa. Dlaczego? Po pierwsze to dlatego że stęsknienie wspólnoty szliśmy w jednej dużej grupie. Po drugie zgromadziła dużo dzieci i młodzieży, którzy są nadzieją Kościoła i nie tylko przyszłością ale teraźniejszością. Po trzecie szliśmy wraz z chłopcami ze Skoczowa bo chcemy wraz z nimi tworzyć wspólnotę tych, którzy ufają Bożej Opatrzności i chcą pomóc wybudować dla nich nowy dom Przestrzeń Opatrzności.

Magda pątniczka piesza powiedziała:

„…wzruszyłam się kiedy chłopcy wraz z paniami gestami mówili o tym co mogą dobrego uczynić moje ręce…pomyślałam nie doceniam że ja mam zdrowe ręce…”

Tadeusz tak dzieli się refleksją po pantomimie „…tyle słów wypowiadam codziennie, tyle czynią moje ręce, praca, dom. Często mówię niepotrzebne słowa a tutaj usłyszałem mowę gestów. Ci chłopcy mówią gestami i przestrzegli mnie że moje ręce mogą być zdrowe ale mogą czynić zło…”

Eliza

„…cieszę się, że mogłam usłyszeć o talentach Grzesia co maluje, że mogłam uczestniczyć w pantomimie którą z taką starannością przedstawiali chłopcy. Ta pielgrzymka była wyjątkowa dzięki ich obecności pośród nas takiej zwyczajnej”.

Więcej o DPS w Skoczowie można przeczytać na stronie www.przestrzenopatrznosci.pl

Pielgrzymów pieszych przywitali pątnicy, którzy przybyli samochodami by wspólnie trwać na modlitwie w Tuchowie. Przy ołtarzu polowym w Tuchowie o 13.00 celebrowana przez 5 kapłanów była Eucharystia, której przewodniczył i wygłosił słowo o. Ludwik Łabuda CSsR. Po Mszy świętej obyła się ewangelizacyjna pantomima „Ręce” przygotowana przez chłopców i pracowników DPS ze Skoczowa. Dzięki ofiarności pątników podczas pielgrzymki na rzecz budowy nowego domu zebrano 3341,50 zł. Dziękujemy w imieniu chłopców i Sióstr oraz wszystkich pracowników DPS w Skoczowie.

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności