„Helena. Misja możliwa”
08 lutego, 2021

„Helena. Misja możliwa” – to hasło nieustannie przyświeca różnorodnej działalności, prowadzonej przez Fundację im. Heleny Kmieć., która została powołana właśnie w tym celu, by tę misję kontynuować.

W niedzielę 7 lutego o godz. 12.00 została odprawiona w parafii św. Jadwigi w Dębicy dziękczynna Eucharystia za dar życia śp. Heleny Kmieć, na której mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli Fundacji – prezesa ks. Mirosława Stanka SDS, który jest równocześnie dyrektorem Wolontariatu Misyjnego Salvator oraz p. Martę Trawińską, odpowiedzialną za bieżącą działalność Fundacji. W oprawę liturgiczną włączyli się „Dżentelmeni na 5” – grupa chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy, realizujący projekt „Podaj dobro dalej.”

Pani Marta złożyła piękne świadectwo o śp. Helenie, osobie, którą znała, i z którą niejednokrotnie udawała się na misje. Powiedziała: „Helenka jest przykładem, że można pięknie żyć, że dla ludzi młodych jest miejsce w Kościele, w którym mogą się tak pięknie realizować, służąc Bogu i ludziom swoimi talentami. Chodząc z Bogiem u swego Bogu, tak jak to codziennie czyniła Helen.”

Fundacja od 3 lat, oprócz programu stypendialnego dla dzieci w krajach misyjnych, prowadzi projekt pt.: „Podaj dobro dalej,” mający na celu sianie dobra tu i teraz, na wzór Helenki. W Szkole Podstawowej nr 9 w Dębicy – „Dżentelmeni na 5,”  w naszej społeczności, i nie tylko, pod czujnym okiem swoich opiekunek p. Barbary Rubach i s. Joanny Włodarczyk, realizują wyznaczone przez siebie cele, aby jak to mówi się o ich patronce śp. Helenie: „Czynić nadzwyczajne rzeczy w zwyczajny sposób.” Starają się również innym przybliżać osobę swej Patronki.

Choć w tym roku, ze względu na pandemię, 4 edycja projektu „Podaj dobro dalej” została zawieszona ( jak dowiedzieliśmy się od p. Marty, skoro tylko będzie to możliwe ruszy ona na nowo), to jednak naszym „Dżentelmenom” nie przeszkadza to w czynieniu dobra, gdyż wiedzą, że nie od projektu zależy ich pragnienie poznawania i naśladowania Helenki.

Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie podjęli radosnego apostolstwa w projekcie, aby zaangażowali się w to dzieło. Naprawdę warto, gdyż widzimy ile dobra to wyzwoliło w naszych sercach, jak również w sercach ludzi żyjących obok nas.   

Więcej na ten temat można się dowiedzieć odwiedzając stronę: www.helenakmiec.pl

s. Joanna Włodarczyk

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności