Czyńmy miłosierdzie – wielkopostne sobotnie zamyślenia
13 lutego, 2021

Już w najbliższą środę 17 lutego rozpoczniemy Okres Wielkiego Postu. Czas, jaki daje nam Kościół, aby kolejny raz wejść na drogę nawrócenia i zbliżyć się do Boga i drugiego człowieka. Dlatego chcę zaprosić Ciebie i siebie, abyśmy przez ten Wielki Post na nowo odkryli uczynki miłosierdzia względem duszy.

Największej mistyczce XX wieku św. Siostrze Faustynie Kowalskiej, Pan Jezus z którym rozmawiała tak powiedział:

Córko Moja, jeżeli przez ciebie żądam od ludzi czci dla Mojego miłosierdzia, to ty powinnaś się pierwsza odznaczać tą ufnością w miłosierdzie Moje. Żądam od ciebie uczynków miłosierdzia, które mają wypływać z miłości ku Mnie. Miłosierdzie masz okazywać zawsze i wszędzie bliźnim, nie możesz się od tego usunąć ani wymówić, ani uniewinnić. Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy – czyn, drugi – słowo, trzeci – modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku Mnie. W ten sposób dusza wysławia i oddaje cześć miłosierdziu Mojemu. (Dzienniczek 742).

W kolejne soboty Wielkiego Postu będziemy przypominać sobie jeden z uczynków miłosierdzia, a następnie przez najbliższe dni szczególnie go praktykować. Będziemy odkrywać co dziś znaczy grzesznych upominać i nieumiejętnych pouczać, jak wątpiącym dobrze radzić i strapionych pocieszać. Co znaczy krzywdy cierpliwie znosić, urazy chętnie darować oraz dlaczego mamy modlić się za żywych i umarłych. Odpowiedzi na różne wątpliwości będziemy szukać w Słowie Bożym i Katechizmie Kościoła Katolickiego.

Na Blogu w każdą sobotę będziemy poznawać jeden z uczynków miłosierdzia względem duszy, natomiast w dniach od 10 do 18 marca w ramach Nowenny przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP bliżej odkryjemy uczynki miłosierne względem ciała.

 Miłosierdzie i uczynki z nim związane to miłość, która w codzienności napotyka na cierpienie. Nasze sobotnie spotkania oraz nowenna przed Uroczystością św. Józefa to będzie taki praktyczny poradnik miłosierdzia na ten rok. Miłosiernymi uczynkami pocieszajmy Serce Jezusa.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności