Eucharystyczne zamyślenia w Ciężkowicach
22 września, 2021

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią członkowie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego przeżywali rekolekcje w dniach 03-05.09.2021 r. w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach Nad tematem Eucharystia – Tajemnicą celebrowaną, pochylało się 35 czcicieli bł. Edmunda, którzy przyjechali z Tuchowa, Szebni, Nowej Huty wraz z s. M. Janą Wodzień oraz z Kamienia. Uczestnikami rekolekcji były również dzieci w wieku szkolnym i nieco młodsze, które przyjechały z rodzicami.

Przewodnikiem duchowym tych dni był o. Dariusz Pabiś, redemptorysta z Lubaszowej, który wygłosił konferencje dotyczące poszczególnych części Eucharystii – znaków i postaw, sprawował Sakrament Pokuty i Pojednania, a także Eucharystii, uczestniczył we wspólnych modlitwach oraz dzielił się dobrym słowem i radością.

Nad całością czuwała s. M. Eliza Sułkowska – dyskretnie przypominała poszczególne punkty dnia, ale przede wszystkim troszczyła się o dobre, duchowe przeżycie tego szczególnego czasu.

W planie dnia była wspólna Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, medytacja przed obrazem Edmunda Bojanowskiego i modlitwa różańcowa. Był też czas na osobistą refleksję oraz wspólne rozmowy i dzielenie się swoim przeżywaniem wiary.

W sobotnie popołudnie mogliśmy chwalić Boga Stwórcę w pięknie przyrody podziwiając piękno stworzonego świata. Można też było przyłączyć się do „Gry z bł. Edmundem”. Natomiast wieczorem spotkaliśmy się przy grillu na radosnej rekreacji, wypełnionej wspólnymi rozmowami, śpiewem oraz tańcami. Swoim talentem muzycznym ubogaciła nas s. M. Marcelia Matuła i s. M. Terezitta Sławęta.

Gdy dorośli uczestniczyli w konferencjach i podejmowali refleksję nad własnym życiem, najmłodsi uczestnicy korzystali z pięknej., słonecznej pogody i bawili się na placu zabaw, spacerowali po Skamieniałym Miasteczku, oglądali zwierzęta wypasane w okolicach Domu Rekolekcyjnego, a także poznawali bł. Edmunda poprzez śpiew piosenek i gry planszowe. Dzieciom towarzyszyły s. M. Danuta Sarata oraz s. M. Iwona Szopa.

Bogu niech będą dzięki za czas tych świętych dni. Niech Dobry Bóg wynagrodzi swą łaską tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam przeżyć ten czas.

s. M. Iwona Szopa

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności