Eucharystia w 7. rocznicę śmierci Heleny Kmieć
29 stycznia, 2024

Eucharystia odbyła się 24 stycznia 2024 r. w parafii Matki Bożej Łaskawej i bł. Edmunda Bojanowskiego w Cochabambie.  Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz parafii Eduardo Amado Camacho, koncelebrował i okolicznościową homilie wygłosił o. Józef Smyksy CSsR. Uczestniczyły Siostry Służebniczki BDNP, Siostry Albertynki, Siostry Służebnice Najświętszego Serca Jezusowego i dyrekcja Szkoły Edmunda Bojanowskiego.

            Wspominając Helenę w 7. rocznicę jej powrotu do domu Ojca, podczas homilii o. Józef podkreślił jej piękne życie, ale przede wszystkim ukazał ją jako osobę, która wiedziała, jak bronić i chronić wartości, zasad i przekonań, które pomogły jej uzyskać profil młodej kobiety, o głębokiej wierze wspieranej przez Ewangelię.   Pokazała to w miejscu, w którym pracowała i rozwijała swoją misję jako wolontariuszka.

„Helena – „MUZYKA BOGA NA ZIEMI” – młoda dziewczyna z marzeniami i jasnymi celami w życiu, a przede wszystkim z pragnieniem,  aby służyć, i jak mówiła: „nieść Boga innym ludziom”, i zrobiła to, przybywając do Boliwii, a my w ciągu kilku dni mogliśmy doświadczyć tej bliskości, życzliwości, zaangażowania w misję. Jej krótki pobyt na tych terenach misyjnych pozostawił ślad i przykład dla wielu młodych ludzi, aby  poświęcić swoje życie dla dobra innych.

s. Miriam Camargo Calizaya

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności