Dni odnowy duchowej w Cochabamba
02 grudnia, 2022

W sobotę, 19 listopada, w Szkole bł. Edmunda Bojanowskiego w Cochabamba, przeżywaliśmy Dzień Odnowy Duchowej. Uczestniczyła w nim Rodzina bł. Edmunda, Przyjaciele bł. Edmunda, Zespół Duszpasterski uczniów, jak również Grono Pedagogiczne naszej szkoły. Dzień poprowadził ks. Jarosław Dziedzic, polski misjonarz, który pracuje w prałaturze Aiquile.

Rozważaliśmy temat bł. Edmund Bojanowski jako wzór świętości na obecne czasy. Bł. Edmund ze wszystkich sił kochał Boga, nie zamykał się w sobie, zawsze wychodził na spotkanie drugiego człowieka. Jego priorytetem była miłość do Boga; to sprawiało, że w każdym człowieku widział samego Boga.

Dzieci, młodzież, rodziny i nauczyciele zostali zaproszeni, by w swoim życiu odzwierciedlać styl życia Edmunda Bojanowskiego, każdy w swoim środowisku. Bojanowski widział oczami Boga i kochał sercem Boga. Życie Edmunda przybliża nas do Boga i do Najświętszej Maryi Panny.

Dzień ten odbywał się w różnych przestrzeniach: rozważania były wygłaszane w grupach w auli szkolnej. Centrum dnia stanowiła adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy szkolnej, w przestrzeni spotkania z Bogiem i z samym sobą.

Rodzina Edmundowa poprzez ten dzień przygotowała się do odnowienia swoich zobowiązań. Przyjaciele bł. Edmunda (nastolatkowie), przygotowywali się do wstąpienia do Rodziny Edmundowej. Dzień Odnowy Duchowej zakończyliśmy celebracją Mszy Świętej.

Uroczystość Chrystusa Króla

W tym dniu Rodzina Edmundowa świętowała przyjęcie nastolatków do swojej grupy jako Przyjaciół bł. Edmunda. Wszystkie rodziny odnowiły swoje zobowiązania. Po uroczystej Mszy św. był czas na wspólne spotkanie. S. Filemona, przełożona Wikariatu Misyjnego w Boliwii, wyraziła radość, że Rodzina Bojanowskiego się powiększa i zaprosiła każdego z członków Rodziny, aby starał się żyć, tak jak żył Edmund Bojanowski, miłując Boga i bliźniego.

Adwent drogą do Bożego Narodzenia

W sobotę, 26 listopada spotkała się grupa Przyjaciół bł. Edmunda, by przygotować wieńce adwentowe. W ten sposób chcemy się przygotować do świętowania Narodzenia Jezusa; te symbole pomagają nam jak najlepiej przeżyć ten czas Łaski.

s. M. Juana Cruz Tirado

(Cochabamba-Boliwia)

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności