Deutschland betet Rosenkranz – Niemcy odmawiają rόżaniec
30 czerwca, 2022

Inicjatywa wspólnej modlitwy różańcowej zrodziła się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia ubiegłego roku. Od tego dnia wierni spotykają się przy figurach Matki Bożej i nie tylko. Trzeba zaznaczyć że było to jeszcze w czasie pandemii, gdy było dozwolone gromadzenie się na świeżym powietrzu większej liczby osόb.

W każdą środę o godz. 18.00 w Niemczech i innych krajach niemieckojęzycznych wierni przychodzą, by odmόwić wspόlnie różaniec i za wstawiennictwem Matki Bożej Niepokalanej polecać ważne sprawy Ojczyzny. W ostatnim czasie szczegόlną intencją jest modlitwa o ustanie wojny w Ukrainie i pokój w świecie.

Na tę inicjatywę odpowiedziało wiele osόb. Angażują się ludzie świeccy, którzy prosili nas, osoby konsekrowane, o prowadzenie modlitwy i towarzyszenie im w czasie modlitewnego spotkania. Zbieramy się przed Domem Opieki w Siegsdorf, przy figurze Matki Bożej Bawarskiej. Najpierw odmawiamy wspόlnie rόżaniec, śpiewamy pieśni, a na zakończenie jest modlitwa „Pod Twoją obronę…”  i  do Świętego Michała Archanioła, głόwnego Patrona Niemiec.

W każdą środę przychodzi około 20 osόb. Są to rodziny, dzieci, młodzież i starsi, nawet podopieczna z Domu Opieki. Łączy sie też z nami starsza pani sąsiadka, zapalając świecę w oknie.

Uczestnicy tego modlitewnego spotkania również zapalają przyniesione ze sobą świece, czasem kwiaty. Sami mówią, że chcą dawać przez to świadectwo wiary dla przechodniόw, czy przejeżdżających w pobliżu. Zdarza się, że czasem ktoś przystanie, by się z nami pomodlić.

Ta inicjatywa ta przetrwała po dziś dzień, gdyż jedni drugim przekazują wiadomość i zachęcają innych do modlitwy.

Bywa i tak, że po zakończonej modlitwie pozostają jeszcze dłużej, by porozmawiać ze sobą.

Inną inicjatywą osόb świeckich jest prowadzona całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, ktόra od dwόch lat jest kontynuowana, za zgodą ks. proboszcza z Siegsdorf.

W czasie adoracji często polecali Jezusowi Eucharystycznemu prośbę o ustanie pandemii, intencje Kościoła Świętego, kapłanów oraz wołanie o zaprzestanie wojny i dar upragnionego pokoju w Ukrainie.

Oby duch modlitwy jak najdłużej przetrwał w sercach tych, ktόrzy zaufali Bogu i Jego Matce – Maryi Niepokalanej.

s. Izabela Puchała (Siegsdorf-Niemcy)

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności