O Błogosławionym Edmundzie w PERU
30 czerwca, 2022

Parafia św. Józefa Miłosiernego w Tacna – Peru, łączyła się w przeżywaniu Roku Błogosławionego Edmunda. Na zakończenie zorganizowano uroczyste nabożeństwo, by podziękować bł. Edmundowi za otrzymane łaski za jego wstawiennictwem.

Msza Święta dziękczynna była sprawowana w niedzielę 12 czerwca 2022 r. Wcześniej było triduum, w które włączyli się katecheci, grupy parafialne, młodzież i osoby starsze oraz służebniczki dębickie: s. Wilma Sonia Huanca i s. Noemi Wilk.

Odmawialiśmy modlitwę różańcową poprzedzoną rozważaniem wybranych myśli bł. Edmunda. W czasie homilii głoszonych  w ramach wieczornych Eucharystii poznawaliśmy życie bł. Edmunda jako człowieka otwartego na Boga i drugiego człowieka, miłośnika dzieci, wychowawcę, wsparcie dla chorych i ubogich.

Ks. Proboszcz Elisban Juan Vicente zwrócił też uwagę na współczesne ideologie, które uderzają w dziecko i rodzinę, a także na wielką Bożą intuicję Błogosławionego, który dostrzegł wartość wczesnego wychowania dziecka zarówno w wymiarze religijnym jak i moralnym.

Polecaliśmy również Bogu sprawę kanonizacji bł. Edmunda Bojanowskiego odmawiając modlitwę, którą każdy otrzymał wraz z Jego wizerunkiem.

Błogosławiony Edmund znany jest na peruwiańskiej ziemi w miasteczku Tacna nie tylko poprzez siostry służebniczki, które tutaj posługują, ale także poprzez młodzież, która w 2016 roku uczestniczyła w Światowych Dniach Młodzieży w Polsce i często wraca we wspomnieniach do tamtych dni… Pozostało im w pamięci nie tylko spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem, ale także ze służebniczkami i bł. Edmundem, którego szlakiem pielgrzymowali pod opieką s. Savii Bezak, referentki misyjnej w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Dębickich.

s. Wilma Sonia Huanca Mamani

Tłumaczenie: s. Noemi Wilk
(Tacna-Peru)

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności