Dębicki Pochód Świętych Rodzin
02 listopada, 2021

W sobotnie przedpołudnie, gdy wielu pędziło, by zawieźć kwiaty i znicze na dębicki cmentarz, w dniu ostatnich zakupów w marketach, by niczego nie zabrakło na dni wolne od pracy i nauki – w tym dniu pośpiechu znaleźli się tacy, którzy przystanęli… Zatrzymali się i dali czas Bogu, sobie i bliskim. W sobotę, 30 października 2021, w Roku Rodziny odbył się Dębicki Pochód Świętych. To wydarzenie ewangelizacyjne jest odpowiedzią Kościoła na halloween, który od lat zalewa nas w mediach i sklepach zachęcając do świętowania kultury śmierci. Jako wierzący wybieramy zawsze życie i chcemy na śmierć kulturową odpowiadać Pochodem Świętych wołając „Święty Zwycięża” – Holy Wins.  W obecnym roku, dziękując za dar powołania do świętości, pragnęliśmy ukazać świętość w rodzinie jako drogę. Modlitewne spotkanie rozpoczęło się w kościele parafialnym pw, św. Jadwigi montażem słowo – muzycznym podczas którego święci małżonkowie kierowali słowo nadziei i dobrych rad do małżeństw i rodzin naszego miasta. Następnie z błogosławieństwem ks. prałata Ryszarda Piaseckiego uczestnicy Pochodu Świętych, z kapłanami i relikwiami świętych, ruszyli przez miasto z modlitwą i śpiewem. Dziękując Bogu za dar świętości, wzywając wstawiennictwa świętych, polecaliśmy rodziny i wszystkich mieszkańców naszego miasta. Święci prowadzą zawsze do Chrystusa, do Eucharystii – tak i było tym razem. Spotkanie zakończyło się Eucharystią w intencji świętości rodzin sprawowaną przez kapłanów naszego miasta w kościele klasztornym w Dębicy. 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z modlitwy za rodziny i z rodzinami. Już dziś zapraszamy na kolejny Dębicki Pochód Świętych w przyszłym roku.

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności