Dała się poślubić
18 sierpnia, 2020

Rodowita góralka, która na chrzcie świętym otrzymała imię „Maria” jest już siostrą służebniczką dębicką.

W wigilię uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, otrzymała habit zakonny. W białym jeszcze welonie pojechała do Tuchowa, aby nazajutrz złożyć pierwsze śluby zakonne, do których przygotowywała się przez etap wstępnej formacji w Dębicy, 2- letni nowicjat w Tuchowie i 5-dniowe rekolekcje w milczeniu.

W swoim świadectwie rozpoznawania powołania zakonnego wspomina, jak jej mała siostrzenica kiedyś zapytała: „Ciociu, a kiedy Ty dasz się poślubić?” I doczekała się tego dnia, bo na uroczystość pierwszych ślubów zakonnych do Tuchowa przyjechała liczna rodzina – mama i niektórzy z rodziny – w strojach góralskich. Wszyscy uczestniczyli we Mszy św., podczas której nowicjuszka Maria złożyła pierwsze śluby zakonne czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

Były życzenia i wspólne, rodzinne świętowanie z góralskimi przyśpiewkami. Jak echo niosło się wołanie na swojską nutę: „Co by Ci Pon Jezus błogosławił…”

Było to głębokie i wzruszające przeżycie, co podkreślał również nasz Ks. Kapelan Ireneusz Stolarczyk, który po raz pierwszy uczestniczył w tym obrzędzie.

s. Halina Rosiek

 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności