Boliwia dziękuje za dar życia Heleny Kmieć
25 stycznia, 2021

W Cochabambie w Boliwii była sprawowana Msza święta w czwartą rocznicę śmierci Helenki Kmieć, wolontariuszki misyjnej, która została zamordowana podczas posługi w naszej ochronce. Liturgia ta była dziękczynieniem za dar jej pięknego życia, dobro uczynione  na rzecz ochronki dla dzieci oraz w intencji wypełnienia się woli Bożej względem Jej osoby.

Ze względu na pandemię Eucharystia była sprawowana w kaplicy domu rekolekcyjnego w Tiquipaya-Cochabamba przez o. Romana Ibarra Villena CSsR, 24 stycznia 2021 roku, o godzinie 17.30 (22.30 w Polsce).

Przedstawicielka zarządu Wikariatu Misyjnego w Boliwii, s. Agnella Grzenia, nagrała wideo-przesłanie, w którym powiedziała: ”Łączymy się z Wami, Drodzy Rodzice, krewni i przyjaciele Helenki, w modlitwie dziękczynnej i wierzymy, że Helenka wstawia się za nami u Boga w naszych potrzebach”.

Jako świadek tamtych tragicznych wydarzeń, mogę powiedzieć z perspektywy minionego czasu, że Helenka była i nadal jest dla nas darem Bożej Opatrzności. Wciąż widzę w Niej niesamowitą pasję nie tylko jej zaangażowania misyjnego, ale także służby bliźnim oraz rozeznawania i realizacji swojego powołania zgodnie z Bożym zamysłem.

My, które miałyśmy szczęście, a raczej łaskę, spotkać się z Nią, zachowujemy we wdzięcznej pamięci chwile spędzone razem na modlitwie, przy wspólnym stole i w zwyczajnych pracach porządkowych, które wykonywała z taką samą radością, jak malowidła na ścianach nowej ochronki. Urzekała nas swoją skromnością i prostotą, które skrywały Jej prawdziwe piękno duchowe i fizyczne. Odkryłam je dopiero później i wciąż poznaję nowe aspekty Jej osobowości, bogactwo darów i charyzmatów, którymi obdarzył Ją Bóg.

Zachwyca mnie nieustannie ogrom dobra, które uczyniła w swoim krótkim, ale jakże intensywnie przeżywanym życiu. Dobra, które inspiruje i zaprasza do pomnażania go w dzisiejszym świecie, w którym wydaje się być często przysłonięte przez zło.

Uroczystości rocznicowe w kościele parafialnym w Cochabambie są zaplanowane w późniejszym terminie, gdy jak ufamy, zostaną złagodzone restrykcje sanitarne z powodu pandemii.

 

                                                                                                          s.M. Savia Bezak

 

Zawsze uśmiechnięta, chętna do pomocy, posiadająca niespożytą energię i pozytywny wpływ na otoczenie – tak Helenę Kmieć wspominają przyjaciele z

Wolontariat Misyjny Salvator. ???? Wczoraj przypadała 4. rocznica jej tragicznej śmierci na placówce misyjnej w Boliwii. ????????

 

 

Fundacja im. Heleny Kmieć 

MISJA: NIEBO
4 rocznica śmierci śp. Heleny Kmieć.
Msza Święta w intencji śp. Heleny Kmieć.
Premiera książki dla dzieci pt: „Podróż po miłość, czyli niezwykłe życie Helenki Kmieć”.
 

Szybki kontakt:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przesłanych danych zgodnie z polityką prywatności

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek
Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
ul. Bojanowskiego 8 - 10, 39-200 Dębica
tel. 14 670 40 51 (sekretariat)
email: sekretariatgeneralny@siostry.net

Delegatka ds.ochrony małoletnich
email: ochrona.maloletnich@siostry.net
Inspektor Ochrony Danych
email: iod@siostry.net

Pekao S.A.
33 1240 1923 1111 0000 2029 2265

tel. 14 670 27 14 (furta klasztorna)
email: debica.bojanowskiego@siostry.net

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka prywatności